3 жовтня: сьогодні відзначається церковне свято, і ось кілька порад, як захистити себе від негативу цього дня.


Ділимося інформацією про церковне свято, яке святкують 3 жовтня за новим і старим календарем, а також про заборони цього дня і іменинників.

3 жовтня за новим церковним календарем відзначають пам'ять священномучеників: Діонісія Ареопагіта, єпископа Афін, а також Рустика, пресвітера, і Елевферія, диякона. У народі цей день отримав назву Денис Позимній. У нашому матеріалі розглянемо традиції та прикмети, пов'язані з 3 жовтня, а також дізнаємося, яке свято святкується в церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України адаптувалася до нового календарного стилю, внаслідок чого всі свята з фіксованими датами відзначаються на 13 днів раніше. Однак деякі віряни продовжують дотримуватися традиційного календаря - збереження старого стилю залишається вибором для релігійних громад та монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

3 жовтня за новим церковним календарем (16 жовтня за старим) відзначається пам'ять святого Діонісія Ареопагіта, який був єпископом Афін, а також Рустика, пресвітера, і Елевферія, диякона.

Діонісій жив в Афінах, у I столітті. Він здобув гарну освіту і поїхав в Іліополь (Єгипет), щоб вивчати астрономію. Там, у момент розп'яття Христа, він став свідком сонячного затемнення.

Коли Діонісій повернувся додому, його призначили до Верховного суду Афін, відомого як Ареопаг, де він отримав титул Ареопагіта. Згодом до цього суду запросили апостола Павла, який роз'яснив основи християнського вчення. Після цього Діонісій прийняв віру в Христа і став учнем Павла. Протягом трьох років суддя перебував поруч з апостолом, а згодом був призначений єпископом Афін.

У часи правління імператора Нерона, коли розпочалися переслідування християн, апостолів Павла та Петра було страчено. У відповідь на ці події Діонісій вирішив продовжити їхню місію за будь-яку ціну. Разом із священнослужителем Рустиком та Елевферієм він вирушив проповідувати в Італію, Іспанію, Німеччину та Галію (сучасна Франція). У Лютеції Галлійській (сучасний Париж) їх захопили й кинули до в'язниці, після чого всіх трьох стратили.

Церковне свято 3 жовтня за старим стилем

Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем - що можна й не можна робити в день пам'яті благовірного князя Михайла Чернігівського та його боярина Феодора, а також великомучеників Євстафія Плакиди, його дружини та дітей.

Згідно з народними знаками, можна передбачити, якою стане осінь і зима:

У народному календарі 3 жовтня - свято Денис Позимній або Денисів день. За старих часів цього дня остерігалися недоброго ока і намагалися не порушувати певні заборони.

Сьогодні, як і завжди, Церква стоїть на захисті миру, засуджуючи сварки, образи, плітки, наклепи та осуд. Вона також виступає проти таких негативних почуттів, як заздрість, жадібність, бажання помсти та відчай. Важливо не ігнорувати тих, хто звертається по допомогу.

3 жовтня в народі вважається одним із найважчих днів у році. Згідно з народними прикметами, сьогодні не рекомендують стригти волосся та тримати вікна відкритими, адже вважається, що через них може потрапити нечиста сила. Проте, ця заборона має цілком логічне підґрунтя: з наближенням холодів існує ризик застудитися через протяг.

У зверненнях до святого Діонісія люди просять підтримки у вирішенні сімейних питань, вихованні нащадків, а також сил для подолання життєвих труднощів.

У народних звичаях існує повір'я, що в цей день варто з'їсти кілька зубчиків часнику чи шматочок цибулі з сіллю, аби відганяти злих духів і підтримати свій імунітет. Сни Дениса Позимнього мають пророчий характер.

Сьогодні за церковним календарем святкують свої іменини Денис, Іван, Павло та Петро.

Згідно з традиційним календарем, іменини відзначають Федір, Олександр, Олег, Михайло, Іван, Василь, Тетяна та Іларіон.

Related posts