АР: Дезінформація та неправдива інформація про ураган Гелена в США ускладнюють процес відновлення.


Дональд Трамп висловив думку, що федеральна влада спеціально затримує надання допомоги республіканцям, які постраждали від урагану.

У США після руйнівного урагану Гелена, який вбив сотні людей і ще сотні зникли безвісти, та внаслідок якого знищені будинки, підприємства та цілі громади, у соціальних мережах почали поширюватися неправдиві заяви та теорії змови щодо катастрофи і реакції американського уряду на неї.

Цю інформацію повідомляє агентство АР.

Екс-президент Дональд Трамп висловив думку, що федеральні органи влади свідомо затримують надання допомоги республіканським громадам, які постраждали від урагану. Водночас, певні праворадикальні угруповання стверджують, що уряд планує демонтаж зруйнованих населених пунктів з метою вилучення земельних ділянок. Деякі теорії навіть припускають, що ураган був спеціально націлений на республіканські території за допомогою технологій контролю за погодними умовами.

Фахівці та представники уряду США підкреслюють, що подібні висловлювання не відображають істинного стану справ, а радше ілюструють політичні конфлікти, які загострилися напередодні виборів президента. Політики з усіх політичних таборів закликали населення не піддаватися паніці та дезінформації, а зосередитися на процесах відновлення.

Серед найбільш уражених штатів виявилася Північна Кароліна, де поширюються чутки про викрадення гуманітарної допомоги та закриття лікарень. У відповідь на ці твердження міністр транспорту США Піт Буттігег спростував неправдиву інформацію про нібито блокування приватних рятувальних рейсів з боку федерального авіаційного управління.

Політики, серед яких Трамп та Марк Робінсон, який є кандидатом від Республіканської партії на посаду губернатора Північної Кароліни, також розповсюджують хибні твердження про те, що підтримка республіканців навмисно затримується.

Фахівці у сфері дезінформації підкреслюють, що значні катастрофи сприяють виникненню сприятливого середовища для розвитку теорій змови, адже люди намагаються знайти роз'яснення до шокуючих ситуацій. У відповідь на розповсюдження неправдивих відомостей, Червоний Хрест звернувся до громадськості з закликом довіряти лише авторитетним джерелам інформації та уникати поширення неперевірених новин.

Представники уряду наголошують, що боротьба з фейками забирає цінний час, який можна було б використати для надання допомоги постраждалим.

Згадаємо, що міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловила незадоволення стосовно колишнього президента США Дональда Трампа через його поширення неправдивої інформації про енергетичну політику Німеччини.

Related posts