Неугасимий чорний дим: російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" стикається з труднощами, -- повідомляють ЗМІ.


Незважаючи на недоліки судна, що оснащене старими технологіями, російські чиновники зменшують значущість цієї проблеми, натомість пояснюючи виділення чорного диму морськими традиціями.

Єдиний в Росії авіаносець "Адмірал Кузнєцов" славиться своїми численними технічними неполадками, такими як поломки двигунів, витратні ремонти, пожежі та регулярні викиди чорного диму. Крім того, у цього авіаносця виявилися ненадійні трубопровідні та котельні системи. Таку інформацію оприлюднив журнал The National Interest.

Російський авіаносець часто стикався з ламанням котлів, що знижувало швидкість корабля до 4 вузлів і вимагало допомоги буксира, як це було під час випадку 2012 року біля Сирії. Попри ці недоліки, російські офіційні особи применшують проблему, а чорний дим пояснюють морськими традиціями.

На відміну від авіаносців США, що функціонують на ядерній енергії, залежність "Кузнєцова" від мазутного пального негативно впливає на його надійність та ефективність в експлуатації.

Авіаносець працює на мазуті, моряки вважають його шкідливим, липким, кажуть, що його майже неможливо видалити з одягу.

Цей важкий нафтохімічний продукт був стандартним паливом для військових і комерційних суден у 70-х роках, здебільшого тому, що густа в'язкість давала високу енергію, як порівняти з легшими дистилятами. Водночас у мазуту було безліч недоліків, тому більшість нових суден оснащувалися ядерними або газотурбінними двигунами.

Проте не варто забувати про "Адмірал Кузнєцов", що був спущений на воду СРСР у 1985 році, майже два десятиліття після того, як галузь відмовилася від використання мазуту. Сьогодні цей авіаносець є яскравим свідченням причин, які призвели до такої зміни.

Викиди палива низької якості, як-от мазут, зазвичай продукують велику кількість сірки й чинять негативний вплив на навколишнє середовище і здоров'я людини.

Спалювання мазуту є досить складним процесом. Для його ефективного використання паливо потрібно попередньо підігріти і стиснути за допомогою спеціалізованої системи котлів і трубопроводів. Саме тому, для належної роботи з мазутом, важливо мати котли, що функціонують без збоїв, а також справні труби.

Однак на "Кузнєцові" були труби низької якості, через які корабель і виявився приреченим. Через це "Кузнєцов" не міг постійно експлуатувати всі свої котли на повну потужність.

Котли на кораблях часто виходять з ладу, і операторам доводиться переходити на резервні установки. У деяких випадках судно змушене обмежуватися лише одним котлом, що дозволяє йому розвивати швидкість до 4 вузлів. Для підтримки малопотужного та ненадійного "Адмірала Кузнєцова" часто залучають буксири.

У 2012 році, після повернення з сирійського узбережжя, цей корабель зазнав повної втрати потужності, ймовірно, через поломку котла. Його довелося буксирувати назад до дому російським буксиром "Николай Чикер". Кораблю "Кузнєцов" знадобився супровід на відстані 4345 км, що властиво намагалися замовчати в Росії.

Чорний дим свідчить про проблеми в системі труб і котлів марки "Кузнєцова". Це може бути результатом некоректного налаштування механізмів попереднього підігріву чи впорскування. Внаслідок цього мазут, який вводиться в камеру згоряння, не має можливості повністю згоріти.

Росія систематично зменшує значення проблеми диму на авіаносці "Адмірал Кузнєцов". Наприклад, військовий лідер Іван Васильєв трактував чорний дим як частину морської традиції, нібито використовуючи його для сигналізації про присутність російських сил.

Причини, чому в Росії в 1980-х роках було ухвалено рішення про конструювання авіаносця, що працює на мазуті, залишаються незрозумілими. У той час, коли вже існували ядерні та газотурбінні технології, американські авіаносці, які будувалися паралельно, повністю покладалися на атомну енергію.

Нагадаємо, що НАТО продемонструвало свої тактичні ядерні можливості, про що журналіст The Nation Interest Ставрос Атламазоглу писав у своїй статті про найбільші ядерні навчання НАТО Steadfast Noon.

Також повідомлялося про те, що буде після ЗРК Patriot. У США розкрили плани щодо перехоплювачів PAC-3.

Related posts