Центральній МСЕК було передано на ревізію близько 19 000 рішень щодо визначення інвалідності, з яких практично всі залишилися без змін.
Цю інформацію містять статистичні дані, надані Укрінформу пресслужбою Офісу генерального прокурора.
Згідно з інформацією, на 1 січня цього року працівники Національної поліції та Державного бюро розслідувань займалися розслідуванням 312 кримінальних справ у цій категорії. Основна частина цих справ – 308 – перебувала в провадженні Нацполіції, тоді як лише 4 справи розслідувалися в ДБР.
У 2023 році Національна поліція та Державне бюро розслідувань відкрили 161 кримінальне провадження (158 — від НП, 3 — від ДБР) щодо випадків, пов’язаних із допомогою у ухиленні від мобілізації та виїзді за межі України з боку працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій та медико-соціальних експертних комісій.
"Під час розслідування вилучено майже 23 483 медико-експертних справ, з яких 18 968 справ для перевірки прийнятих рішень було направлено до Центральної МСЕК. Центральною МСЕК залишено в силі 16 992 рішень у медико-експертних справах. У 1 588 таких справах - перевірка триває. У 66 медико-експертних справах Центральною МСЕК скасовано прийняті рішення та щодо 6 таких рішень особам МСЕК повідомлено про підозру", - поінформували у прокуратурі.
Повідомляється, що правоохоронні органи успішно завершили розслідування у 118 справах, що стосуються допомоги в ухиленні від мобілізації та виїзду за межі країни. На даний момент до судів вже направлено 79 обвинувальних актів.
У той же час, у 193 кримінальних справах досудове слідство все ще триває.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, 5 жовтня детективи Державного бюро розслідувань затримали керівника Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, висунувши їй обвинувачення в незаконному збагаченні. Раніше, 3 та 4 жовтня, правоохоронці провели ряд обшуків у її робочих кабінетах та за місцем проживання, а також у житлах її близьких родичів.
У робочому кабінеті голови МСЕК було виявлено 100 тисяч доларів, а також ряд підроблених медичних документів, списки ухилянтів з фальшивими прізвищами та діагнозами. Під час обшуків у її домівці та у її родичів співробітники ДБР виявили близько 5 мільйонів 244 тисяч доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а також дизайнерські прикраси та коштовності.
16 жовтня Інтернет-ресурс Цензор.нет опублікував інформацію про те, що практично всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, відповідно до рішення головного лікаря медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи. Варто зазначити, що вони багаторічно отримували та продовжують отримувати пенсії за інвалідність від держави, що було затверджено начальником Пенсійного фонду Олександром Крупою, сином Тетяни Крупи. За повідомленням журналістів, 49 прокурорів, включаючи керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника, отримали статус інвалідів.
Після цього генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання 50-ма прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності упродовж останніх років.
17 жовтня Олексій Олійник, який очолював Хмельницьку обласну прокуратуру, подав заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
22 жовтня Президент Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене питанням, що стосуються медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та зловживанням з боку представників державних установ у процесі оформлення інвалідності.
У той же день Президент реалізував рішення РНБО, згідно з яким, зокрема, МСЕК будуть розформовані з 31 грудня поточного року.
Після проведення засідання Ради національної безпеки і оборони генеральний прокурор Андрій Костін висловив думку, що вважає за доцільне покинути свою посаду.