Екологічні й економічні: у чому полягають переваги електромобілів
Конструктивно електромобілі майже не відрізняються від бензинових або дизельних автівок
Щороку на дорогах міст усе частіше можна побачити електромобілі. Завдяки своїй екологічності та економічності цей тип транспорту часто називають автомобілями завтрашнього дня.
Конструктивно електромобілі майже не відрізняються від бензинових або дизельних автівок. Колеса, підвіска, кермо, педалі - все це так само є в електромобілях. Основна відмінність - замість двигуна внутрішнього згоряння в електрокарі встановлено електричний двигун, а джерелом його живлення слугує батарея, пише Carbazar.
Плюси використання електромобілів
Економічність. Вартість річної зарядки електромобіля майже на 63 % нижча від річної заправки паливного автомобіля.
Екологічна безпека. Перш за все, це означає, що відсутні викиди вихлопних газів. Зниження витрат на обслуговування двигуна та трансмісії у порівнянні з бензиновим варіантом.
Знижений рівень шуму. Ця характеристика має особливе значення у великих містах з інтенсивним транспортним потоком.
Краща динаміка. Максимальний крутний момент досягається з перших оборотів.
Безпека. Завдяки зниженому центру ваги, електромобілі рідше перевертаються і демонструють кращу стабільність під час різких маневрів.
Мінуси електричних автомобілів
Обмежений запас ходу. Зазвичай на одній зарядці електрокари можуть проїхати від 100 до 250 км (залежно від моделі). Виняток - преміальні моделі Tesla та Jaguar.
Підвищена вартість. Ціна електромобілів перевищує вартість більшості традиційних автомобілів середнього класу в півтора-два рази.
Чутливість до змін температури повітря. Ємність акумулятора знижується в умовах зниження температури: при +5°C – на 20%, а при -12°C – на 50%.
Труднощі з мікрокліматом у салоні. Кондиціонер функціонує від батареї, що призводить до зменшення запасу заряду приблизно на 20%. Можна, звісно, встановити автономний обігрівач, але це потребуватиме додаткових витрат.
Слабка інфраструктура зарядних пристроїв. У невеликих містах немає точок із зарядними пристроями (або їх дуже мало), тому власникам електрокарів доводиться заряджати свої автомобілі від розетки вдома або в офісі.