Експершого заступника голови банку звинувачують у сприянні у привласненні 150 мільйонів.
У БЕБ поділилися деталями справи.
Колишньому віце-президенту банківської установи висунуто обвинувачення у скоєнні злочину.
Виявлено групу осіб, які незаконно заволоділи значними коштами банку. Про це 11 листопада повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки.
Згідно з інформацією, голова правління відкритого акціонерного товариства спільно з колишнім заступником голови правління акціонерного банку організували оформлення кредиту в розмірі 150 млн грн, використавши в якості застави нерухомість, без наміру погасити цю суму. Подальші дії виявилися такими: кредитні кошти були переведені з рахунків ВАТ на рахунки іншої пов'язаної організації – Компанії з управління активами, під приводом купівлі цінних паперів.
Пізніше, права на заставлене майно, що складається з адміністративно-виробничого комплексу в Києві, були переписані на третіх осіб, пов'язаних між собою, на основі підробленого договору, оформленого керівником ВАТ.
Виявлено, що екс-заступник голови правління банку підписав свідомо фальшивий договір про передачу прав вимоги за кредитом, укладеним між банком та новим кредитором — компанією, що контролюється з-за кордону. Ця компанія перебувала в стані ліквідації та не проводила жодної комерційної діяльності. Особи, що підписали угоду від імені іноземної компанії, не мали жодного стосунку до неї.
Такі дії службової особи банку стали підставою для виведення з під застави адміністративно-виробничого комплексу та унеможливили ведення претензійно-позовної роботи щодо стягнення заборгованості по кредиту та обернення заставного майна на користь банку. Згодом кредитні кошти були розподілені між всіма співучасниками злочину.
На даний момент екс-заступнику голови правління банку висунули підозру у скоєнні злочину.
У попередніх повідомленнях йшлося про те, що прокурори Офісу генерального прокурора подали до суду обвинувальний акт проти голови правління АТ "Банк Фінанси та Кредит" та двох його заступників. Їх звинувачують у причетності до злочинної організації та у розтраті майна, що було їм довірене. Загалом понад 608 мільйонів гривень було виведено з території України і не повернуто назад у банк "Фінанси та Кредит".
Нагадуємо, що правоохоронні органи виявили схему незаконного привласнення бюджетних коштів Дніпра, внаслідок якої державі завдано збитків не менше ніж 34 мільйони гривень. Зловмисниками виявилися троє керівників місцевих рекламних фірм, які діяли у змові з чиновниками міської ради.