Європейський Союз вирішив не постачати зброю, а інвестувати в оборонну промисловість України, повідомляє WP.


Європейський Союз інвестує у підтримку оборонної промисловості України, щоб компенсувати її потребу у зброї на тлі російської агресії.

Цю інформацію повідомляє видання The Washington Post, згідно з даними Укрінформу.

Як підкреслюється, нещодавнє рішення Європейського Союзу виділити Україні 440 мільйонів доларів на підтримку її оборонної промисловості є важливим кроком, що свідчить про зміну у ставленні блоку до війни з Росією, а також виявляє суттєві проблеми в оборонному секторі ЄС щодо виробництва зброї та боєприпасів.

У той час як Європа і США надсилають зброю на мільярди доларів, щоб допомогти Україні в її боротьбі з Росією, їхня національна оборонна промисловість, яка вже давно орієнтована на міжнародну арену з меншою кількістю конфліктів, намагається не відставати від українського попиту, пише видання.

"Я думаю, що існує усвідомлення того, що Європа не в змозі виробляти зброю, яка потрібна Україні, і найпростіший спосіб (заповнити дефіцит - ред.) для українців - зробити це самостійно. Якщо українці мають ресурси і гроші, вони можуть зробити це набагато швидше", - на умовах анонімності сказав європейський дипломат.

На думку Яна Лессера, голови брюссельського відділення Німецького фонду Маршалла, інвестиції в український сектор озброєнь "забезпечують більшу гнучкість" і "надають Україні більший потенціал в короткі терміни".

Однак, за його словами, "важливо зазначити, що ніщо з цього не замінить широкомасштабного постачання зброї західного виробництва в Україну".

"У більш загальному розумінні це стосується поступового включення України до західних виробничих ланцюгів оборонної промисловості," - зазначив Лессер.

Відзначається, що фінансування для розвитку українського військово-промислового комплексу буде отримано з доходів, отриманих від заморожених російських активів за кордоном. Крім того, частину коштів надасть уряд Данії.

Під час бесіди з WP європейський чиновник повідомив, що в найближчому майбутньому фінансування української оборонної промисловості може істотно збільшитись. "Є кілька країн, які, наскільки мені відомо, на порозі оголошення про впровадження такого механізму. Вони або самостійно інвестують, або ж звернуться до Данії для залучення її інвестицій", - зазначив він.

Згідно з інформацією, отриманою від джерела видання, фінансування, яке надходить від партнерів України, є "критично важливим, не лише в контексті суми, а й з точки зору концепції інвестування державних коштів в українську оборонну промисловість". Співрозмовник також зазначив, що виділені фінансові ресурси будуть спрямовані на виробництво ракет, безпілотників та інших видів далекобійної зброї.

В червні ЄС та Данія узгодили механізм, за яким Данія керуватиме $ 630 млн доходів від російських заморожених активів, за "данською моделлю" -- домовленістю, згідно з якою західні гроші йдуть на оплату контрактів, які Міністерство оборони України вже підписало з виробниками зброї, що дозволяє українцям самим визначати пріоритети у виборі необхідного.

"Ми не встановлюємо жодних 'червоних ліній', які б обмежували застосування цієї зброї," - заявив Денніс Віркеліст, керівник підрозділу, що займається підтримкою України в Міністерстві оборони Данії.

"Данія та Європейський Союз матимуть можливість продемонструвати іншим країнам, як раціонально ми використовуємо надприбутки з Росії на озброєння, яке знову направляється до Росії", - зазначив він.

Допомога ЄС є частиною більшого пакета в 1,5 мільярда доларів із доходів від заморожених російських активів, який був схвалений у травні та керується через Європейський фонд миру, що надає гроші членам ЄС на закупівлю зброї для України.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв, що до кінця цього року в Україні планують виготовити 1,5 млн дронів, уряд також запустив експериментальний проєкт щодо сертифікації шкіл операторів БПЛА.

Related posts