Грип та ГРВІ: причини неефективності деяких відомих методів лікування та можливі ризики для здоров'я.


Якщо ви відчуваєте себе недобре, рекомендуємо звернутися до лікаря для отримання порад щодо лікування грипу або ГРВІ.

Коли температура на вулиці знижується, захворюваність на грип і ГРВІ серед населення різко зростає. Це явище спостерігається і нині. У другому тижні епідемічного сезону (з 7 по 13 жовтня) в Україні на грип та ГРВІ захворіло понад 118 тисяч осіб, з яких 73 396 – це діти віком до 17 років, повідомляє Центр громадського здоров’я. У Львівській області за цей період було зареєстровано 9283 випадки захворювання, з яких майже 52% становлять діти. Очікується, що кількість хворих продовжить зростати, адже зима ще попереду.

Багато українців прагнуть лікувати грип або застуду самостійно, застосовуючи різні рецепти народної медицини. Однак у Міністерстві охорони здоров'я попереджають, що деякі з цих поширених методів можуть не тільки не допомогти, але й бути небезпечними, особливо для дітей.

Часникотерапія. "Немає доказів того, що часник має противірусні властивості й допомагає вилікуватись від грипу чи запобігти захворюванню. Водночас його надмірне вживання може викликати розлади шлунково-кишкового тракту, а інтенсивна часникова ароматерапія може спровокувати кашель і спазм бронхів, якщо людина хворіє або має проблеми з дихальною системою", - кажуть у МОЗ.

Вітамін С. Жодні дослідження не довели, що цей вітамін ефективний проти грипу. Разом із тим вживання великої кількості вітаміну С здатне спровокувати каменеутворення в нирках, а надто на фоні зневоднення, повʼязаного з лихоманкою. Також надмірне вживання вітаміну С може спричинити розвиток алергічних реакцій.

Гірчиця використовується в шкарпетках та для виготовлення гірчичників. Тепловий ефект гірчичників і порошку може значно підвищити температуру тіла. Однак такі процедури можуть призвести до опіків шкіри та подразнення дихальних шляхів. Ефірні олії, що містяться в гірчиці, можуть спровокувати алергічні реакції та навіть бронхоспазм. Це особливо небезпечно для дітей.

Дихання парою від гарячої картоплі. Вологе повітря під час застуди корисне. Але йдеться не про гарячу пару. Така процедура може викликати опіки дихальних шляхів, слизової оболонки носа та рота і навіть опіки шкіри, особливо у дітей.

Полоскання розчином солі, соди та йоду. Сіль і сода справді мають антисептичну дію, хоча й доволі слабку. Міцний сольовий розчин, а ще й із йодом може спричинити пошкодження слизової. До того ж йод не можна ковтати.

Отже, в Міністерстві охорони здоров'я рекомендують обирати сучасні та безпечні ліки для лікування застуди та грипу, проте перед цим важливо проконсультуватися з вашим лікарем.

Related posts