"Прагнула внести свій внесок у перемогу": як жінки займають місця мобілізованих чоловіків у тилу


Для жінок стало більше доступних професій і більше стимулів іти працювати на "чоловічі" посади.

У зв'язку з новою хвилею мобілізації, Україна все більше змушена покладатися на жінок у тилу, як у виробничій сфері, так і в секторі безпеки, повідомляє Foreign Policy.

Видання поспілкувалося із 22-річною Катериною Нагорною, яка тренує собак-саперів, які значно пришвидшують процеси розмінування. За день собака може покрити 1500 квадратних метрів території, винюхуючи вибухівку. Натомість сапери-люди за день можуть вручну перевірити лише 10 квадратних метрів на день. Тож використання собак дає змогу швидко звузити зону, яку потрібно обробити вручну.

"Ця діяльність дає мені змогу служити своїй країні як воїн... але без потреби когось позбавляти життя. Наші чоловіки боронять нас на полі бою, а ми робимо це, щоб захистити їх у тилу", — зазначила Нагорна.

Як повідомляє Foreign Policy, повномасштабний конфлікт значно прискорив процес, який стартував ще у 2017 році, коли українська влада відмінила радянський закон, що забороняв жінкам працювати в 450 професіях. До війни лише приблизно половина жінок в Україні була зайнята на ринку праці, тепер ситуація змінюється на краще.

Проте виклики все ще існують; наприклад, жінкам не дозволяється виконувати обов'язки, які уряд вважає надмірно фізично важкими. Ці обмеження поступово зникають — зовсім недавно жінкам було дозволено працювати в підземних шахтах, що раніше було заборонено.

Вікторія Аврамчук ніколи не уявляла, що піде по стопах свого батька та чоловіка, працюючи у вугільних шахтах ДТЕК, найбільшої приватної енергетичної компанії України. Її попередня посада виховательки у місцевому дитячому садку несподівано зникла, коли на початку війни школи змушені були закритися. Після року безробіття вона зрозуміла, що вибір у неї обмежений.

"Я б ніколи не взялася за цю роботу, якби могла дозволити собі цього не робити. Але я також хотіла щось зробити, щоб забезпечити перемогу, і це було необхідно", -- сказала Аврамчук.

Така нагальність залучення жінок прискорює гендерні зміни, які вже відбуваються в секторі розмінування, пише видання.

Як повідомляє УНІАН, в останні місяці до оборонних сил Бучі приєдналося щонайменше 70 жінок для боротьби з безпілотниками. Ця ініціатива є частиною національної кампанії з залучення жінок-волонтерів на часткову зайнятість для зміцнення місцевих оборонних підрозділів.

Ми також поділилися історією командира артилерійського підрозділу 241-ї бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, Ольги Бігарь, відомої під псевдонімом "Відьма". Вона зазначає, що гендер у військовій службі не відіграє такої вагомої ролі, як здатність ефективно взаємодіяти з людьми.

Related posts