Кабінет Міністрів України - Сергій Марченко підкреслив важливість підтримки Світового банку під час зустрічі з його керівництвом. Завдяки ініціативам Світового банку Україна змогла залучити приблизно $37 мільярдів до свого бюджету з лютого 2022 року.


Перебуваючи з робочим візитом у Вашингтоні на Щорічних зборах МВФ та Групи Світового банку, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів низку зустрічей з керівництвом Групи Світового банку.

У дискусіях брали участь заступники Міністра фінансів: Юрій Драганчук, Ольга Зикова, Світлана Воробей, а також Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

На зустрічі з Президентом Групи Світового банку Аджаєм Бангою, Сергій Марченко подякував за незмінну підтримку та активну участь у підтримці економіки та ключових сфер життєдіяльності України:

"Підтримка Світового Банку Україні в умовах значної невизначеності та створення нових програм, що відповідають поточним викликам, має величезне значення для країни у часи повномасштабного конфлікту. Завдяки нашій співпраці, Україна вже отримала понад 37 мільярдів доларів США, які були надані на бюджетну підтримку через залучення ресурсів від міжнародних партнерів через механізми Банку."

З початку повномасштабної війни Світовий банк ініціював сім нових проектів в Україні, які мають на меті надати термінову підтримку та сприяти відновленню країни. Ці ініціативи охоплюють соціальну підтримку для населення, відновлення енергетичних, транспортних та логістичних мереж, реконструкцію зруйнованого житла, підтримку медичної системи та забезпечення доступу до необхідних медичних послуг, а також підтримку освітньої галузі та відновлення сільськогосподарського сектору. Серед проектів – PEACE, INSPIRE, Re-Power, RELINC, HOPE, HEAL та ARISE.

Основними донорами, які співпрацюють зі Світовим банком у рамках спільних проектів, є Сполучені Штати, Японія, Велика Британія та Норвегія.

Під час дискусій з Керівною Директоркою Світового банку Анною Б'єрде та Віце-президенткою, відповідальною за Регіон Європи та Центральної Азії, Антонеллою Бассані, було підкреслено важливість застосування фінансового механізму "Програма кредитування з прив'язкою до результатів" (PforR).

Інструмент PforR має на меті реалізацію ініціатив, які підтримують реформи в ключових соціальних секторах, таких як освіта, охорона здоров'я та розвиток підприємництва, а також удосконалення управління державними фінансами. Це дозволяє не лише забезпечити фінансування для потреб України, але й стимулює стійкий економічний розвиток та відновлення країни.

Не так давно було розпочато впровадження системного проекту під назвою "Поліпшення доступу та стійкості освіти в умовах кризи в Україні" (LEARN). Це є першим з ряду ініціатив, запропонованих Світовим банком у форматі PforR, який стартував у 2024 році. Керівники Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки та Світового банку вже уклали відповідні угоди на загальну суму 415 мільйонів доларів США.

У найближчому майбутньому планується підписання контрактів в рамках кількох нових проектів, що передбачають застосування інструменту PforR.

Під час зустрічей з Президентом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Махтаром Діопом і Президентом Багатосторонньої агенції з гарантування інвестицій (MIGA) Хіроші Матано, Міністр фінансів висловив вдячність за отриману підтримку. Серед важливих аспектів були зазначені зусилля щодо збереження інституційної спроможності економіки, допомога малому та середньому бізнесу в Україні, зокрема в IT-сфері, а також розвиток механізмів страхування від воєнних ризиків.

Сторони досягли згоди продовжувати розвиток співпраці в зазначених сферах.

Related posts