Казначейство Бельгії ухвалило рішення не розблоковувати активи російських брокерів.


Російські брокери зазнають труднощів через замороження своїх активів в європейських країнах.

Казначейство Бельгії відмовило у розблокуванні активів російських брокерів "БКС Мир инвестиций" та "Т-банку", які були заморожені через санкції Європейського Союзу проти "Національного розрахункового депозитарію" (НРД).

Про це пише The Moscow Times.

"Так, відмова мала місце, але ми вже оскаржили це рішення і наразі чекаємо на відповідь. Ми вживаємо всі необхідні заходи для розблокування документів наших клієнтів, зокрема залучаючи міжнародних консультантів," - повідомив представник "БКС Мир инвестиций".

В "Т-банку" повідомили, що їм відмовили у відновленні доступу до банківських активів. Це рішення стосується документів клієнтів, і банк звернувся за додатковими роз'ясненнями з цього приводу.

Раніше подібні відмови були надані й іншим російським брокерам, таким як "Цифра Брокер", КК "Альфа-Капітал", ВТБ та "Тінькофф Страхування".

На думку юристів, БКС може оскаржити відмову позасудовим і судовим методом. Досудове оскарження займе три місяці, тоді як судове звернення є довшою і дорожчою процедурою.

Вирішення питання щодо відмови у розблокуванні банківських активів "Т-Банку" охоплює лише активи клієнтів, якщо організація не вжила заходів для поділу на підставі поданих заяв. Банк не надав інформацію про клієнтів, що ускладнює діяльність бельгійського регулятора.

Імовірність того, що Бельгія зможе задовольнити численні запити, залишається невисокою. Для казначейства Бельгії легше "знайти причину для відмови", ніж детально розглядати індивідуальні ситуації кожного приватного інвестора.

Після вторгнення в Україну в лютому 2022 року іноземні депозитарії Euroclear і Clearstream припинили операції з паперами, що належать російським інвесторам. НРД, який також брав участь у зберіганні активів, потрапив під санкції ЄС, що призвело до блокування активів.

НРД намагався переконати ЄС у тому, що його системна важливість була оцінена помилково, проте у вересні 2024 року європейський суд відмовив у задоволенні позову. Внаслідок цього були заморожені активи російських громадян на загальну суму 5,7 трлн рублів, з яких 1,14 трлн рублів належать приватним інвесторам.

Щоб активувати свої активи, інвесторам необхідно отримати ліцензії від Казначейства Бельгії або Міністерства фінансів Люксембургу. Російські банки, брокери та інші учасники ринку подали заявки на ці ліцензії, але з тисяч поданих запитів позитивну відповідь отримали лише кілька десятків. Враховуючи санкції США щодо НРД, для цього процесу може бути потрібна також ліцензія OFAC.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів США ввело обмеження на діяльність численних російських компаній, серед яких опинилася "Московська біржа", що спричинило зупинку торгівлі доларом і євро.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що російський фондовий ринок продовжує демонструвати значне падіння, досягнувши найгірших результатів за останні 25 років.

Related posts