Коксівне вугілля Покровська повинно залишатися під українським контролем, повідомляє Bloomberg.


Видання застерігає: швидке оголошення "припинення вогню" без ретельного оцінювання наслідків, на яке можуть натякати у Білому домі, може призвести до ще більшого укріплення Росії та її подальшої агресії. Україна володіє численними цінними ресурсами, які не слід віддавати Кремлю.

Новообраний президент США Дональд Трамп стверджує, що за один день може зупинити російське вторгнення в Україну, і незабаром він зможе це довести. Це не неможливо -- усе залежить від того, який це буде день. Але Трамп і його команда мають визначити, що саме означатиме перемога чи поразка в Україні, адже задоволення вимог Москви означало б історичну поразку, що створить глибокі проблеми для Європи, США та, ймовірно, Тайваню, не кажучи вже про Україну. Про це йдеться у матеріалі Марка Чампіона, колумніста провідного американського видання Bloomberg.

Трампу слід призначити до України досвідченого посланця, щоб з'ясувати причини, чому українці так активно виступають проти швидкого припинення вогню "за будь-яку ціну", а також чому співпраця з Києвом є вигідною для США. Як тільки такий посланець прибуде, я б рекомендував йому одразу відвідати шахту, яку я нещодавно оглядав поблизу Покровська, міста на сході Донбасу, що стало однією з найгарячіших точок конфлікту, -- зазначає Чампіон.

Він вказує: "Покровськвугілля" -- єдине в Україні підприємство, яке видобуває коксівне вугілля -- важливий компонент, що використовується в процесі виробництва сталі, яка забезпечує оборонну промисловість України та буде життєво важливою для відбудови країни після війни.

Одна з трьох шахт знаходиться на відстані менше семи кілометрів від фронту. У разі її закриття українські металургійні підприємства змушені будуть імпортувати коксівне вугілля, яке Європейський Союз класифікує як критично важливу сировину. Зростання цін на вугілля може призвести до того, що близько 50% поточного виробництва сталі в країні втратить свою конкурентоспроможність, зазначає видання.

Видання застерігає: швидке оголошення "припинення вогню" без ретельного оцінювання наслідків, на яке можуть натякати у Білому домі, може призвести до ще більшого укріплення Росії та її подальшої агресії. Україна володіє численними цінними ресурсами, які не слід віддавати Кремлю.

"Пропозиції, що лунають у Вашингтоні, -- такі як лінія припинення вогню під контролем європейських миротворців і відмова України від членства в НАТО на 20 років в обмін на американську зброю -- містять елементи, які є недопрацьованими та передчасними. Україна має родовища природного газу (з величезними сховищами для його зберігання), літію, рідкоземельних елементів, титану й урану, не кажучи вже про коксівне вугілля в Покровську. За умови врегулювання, що гарантуватиме справжню безпеку, Україна могла б стати бек-офісом для Заходу, а також маршрутом для скорочення ланцюгів постачання в епоху деглобалізації", -- підкреслює Bloomberg.

Саме з цієї причини певні територіальні аспекти мають бути предметом обговорення в ході будь-яких мирних переговорів, підкреслює джерело.

"Коксівне вугілля Покровська має залишатися під контролем України. Для покращення інвестиційного клімату українські морські порти й річка Дніпро також повинні бути захищеними від нападів і відкритими для бізнесу, зазначає Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital, найбільшого інвестбанку України: для цього російські війська мають залишити Кінбурнську косу. Запорізьку атомну електростанцію також слід повернути Україні -- як із міркувань безпеки, так і з огляду на її шість гігаватів потужності", -- перераховує Bloomberg.

Однак, згідно з висловлюваннями Фіали, найголовніше полягає в тому, що "конфлікт повинен завершитися, і необхідно забезпечити гарантії безпеки, щоб уникнути його повторення в найближчому майбутньому". У разі реалізації цього сценарію, Україна може опинитися в вигіднішій позиції, ніж до початку війни. Вона отримає практично безмитний доступ до ринків Європейського Союзу та зможе пройти процес інтеграції, який здатен суттєво змінити як економічну ситуацію, так і структуру держави.

Related posts