Кремль створює підрозділи територіальної оборони для допомоги в "звільненні" Курської області.


Влада Російської Федерації створює нові добровольчі загони територіальної оборони у відповідь на вторгнення ЗСУ в Курську область.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Експерти вважають, що створення цих підрозділів є ознакою небажання російського лідера Володимира Путіна вдатися до більш радикальних заходів, таких як мобілізація, через ймовірність суспільного невдоволення або значну передислокацію військ, що може зруйнувати наступальні дії Росії на сході України.

Завдання добровольчого загону

Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов 29 серпня повідомив про створення добровольчого загону під назвою "БАРС-Курськ" (БАРС - Бойовий резерв російської армії, - ред.). Він зазначив, що основною метою цього формування буде "забезпечення безпеки" в області під час можливих вторгнень, а також заселення прикордонних населених пунктів області в майбутньому.

Смирнов зауважив, що загін буде співпрацювати з російськими військовими та штабом контртерористичної операції, які контролюють поточну активність Росії в Курській області, а також надаватиме гуманітарну допомогу мешканцям прикордонних населених пунктів.

Як зазначив губернатор, волонтери укладуть контракти на шість місяців, пройдуть відповідне навчання та отримають всю "необхідну" зброю для виконання своїх завдань. Влада Курської області 24 серпня оприлюднила оголошення про набір до загону.

БАРС у Брянську та Бєлгороді

Пресофіцер Харківського угруповання Збройних сил України полковник Віталій Саранцев заявив, що російська влада створює нові підрозділи під назвою "БАРС-Брянськ" і "БАРС-Бєлгород", які будуть підтримувати Північне угруповання російських військ. За словами Саранцева, загальна чисельність цих трьох загонів складе 4 921 добровольця.

Аналітики ISW зазначають, що створення нових добровольчих загонів відповідає стратегії Кремля, яка передбачає уникнення передислокації в Курську область досвідчених бойових підрозділів, що діють на Покровському або Торецькому напрямках. Це зумовлено побоюваннями щодо можливого уповільнення темпів російських наступальних операцій на цих важливіших фронтах.

Добровольці - вагомий ресурс

У доповіді зазначено, що Кремль значною мірою залежить від призовників і нерегулярних підрозділів, які перекидають з менш важливих напрямків в Україні, щоб захистити Курську область від можливого вторгнення Збройних Сил України.

В ISW нагадали, що Путін вказав на бажання надалі покладатися на російських добровольців ("добробатів") для протистояння українському вторгненню під час зустрічі 12 серпня з російськими військовими, силовиками і цивільними посадовими особами. Диктатор натякав на готовність підписати контракти на проходження військової служби серед майбутніх "добровольців".

У звіті йдеться про те, що Путін систематично покладався на добровольчі та нерегулярні підрозділи з метою пом'якшити дефіцит людських ресурсів у воєнний період. Він також уникав оголошення загальної мобілізації або чергової хвилі часткової мобілізації, які могли б викликати значне невдоволення серед російського населення.

Непопулярна мобілізація

Аналітики Інституту вивчення війни висловлюють припущення, що Путін "з великою ймовірністю дуже не хоче оголошувати загальну мобілізацію".

У звіті ISW йдеться про те, що російське керівництво, ймовірно, продовжуватиме використовувати нерегулярні підрозділи для протидії українському наступу в Курській області. Це триватиме доти, доки російські наступальні дії на сході України не досягнуть свого піку. Після цього Путін, можливо, розгляне можливість перекидання більш боєздатних російських військ з цих напрямків для того, щоб відтіснити українські сили назад через кордон.

Українські військові досягли успіху біля Суджі, однак були змушені відступити з Коренева.

Нещодавно Збройні сили України змогли просунутися на північ від міста Суджа, водночас російські війська повернули контроль над деякими іншими районами в області.

Згідно з даними, оприлюдненими 29 серпня, геолокаційні знімки показують, що українські сили досягли Нижньої Парової, розташованої на північ від Суджі, і проникли в північно-західну частину цього населеного пункту. Інші знімки свідчать про те, що російські військові, ймовірно, зуміли відбити село Уланок, розташоване на південний схід від Суджі, а також східну частину селища Коренево.

Збройні сили України продовжували наступальні дії в районах Кореневого, Комарівки (на південний захід від Кореневого), Крем'яного (на схід від Кореневого), Любимівки (на південний схід від Кореневого), Леонідівки (на північний захід від Суджі), Малої Локни та Русского Поречного (обидва населені пункти розташовані на північ від Суджі), Мартинівки (на північний схід від Суджі), а також в околицях Борки (на південний схід від Суджі).

Російські джерела стверджують, що українські сили продовжують штурм Кореневого, намагаючись створити шлях на Рильськ (на північний захід від Кореневого).

Повідомляється, що поблизу Кореневого воюють підрозділи російського оперативно-тактичного з'єднання "Каскад" (колишнього "Міністерства внутрішніх справ" "Донецької Народної Республіки", яке, за повідомленнями, підпорядковане Росгвардії). Хоча за іншими повідомленнями, російське військове командування раніше розпустило це з'єднання.

Ситуація в Курській області

Вже третій тиждень поспіль Збройні сили України здійснюють операцію на території Курської області. Основною метою контролю над населеними пунктами є формування буферної зони навколо кордону України з Російською Федерацією у Сумській області, а також відволікання ворожих військ з інших ділянок фронту.

Станом на сьогодні українські військові утримують під контролем 100 населених пунктів області. У полоні перебувають приблизно 600 російських солдатів.

Через просування ЗСУ в Курській області Кремль перемістив приблизно 30 тисяч військових з інших секторів фронту.

Американське видання The Hill вважає, що операція Збройних Сил України суттєво ослабила бойовий дух російської армії та вплинула на перебіг війни в Україні.

Related posts