Кремлівська адміністрація активно готується до виборів 2026 року, проте підсумки війни можуть суттєво вплинути на їхню стратегію, як зазначає ISW.


Влада готується до виборчої кампанії.

У кремлі намагаються розпочати підготовку до виборів у Державну думу росії, які заплановані на вересень 2026 року. Водночас невизначеність у питанні тривалості війни в Україні свідчить про сумніви російської влади в можливості досягнення перемоги до голосування.

Цю інформацію наводить у своєму щоденному звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики цитують російське видання "Медуза", журналісти якого вказують, що перший заступник голови Адміністрації президента рф Сєргєй Кірієнко поки не розпочав традиційне планування виборів, яке зазвичай стартує за два роки до голосування. Із посиланням на джерело, близьке до адміністрації, зазначається, що стратегія виборчої кампанії значною мірою залежить від ситуації з війною в Україні у 2026 році.

Згідно з даними, отриманими від "Медузи", представник керівництва партії "Єдина Росія" підкреслив, що поки неясно, чи будуть військовослужбовці активно залучені до кампанії, або ж основна увага буде зосереджена на особах, які уособлюють повернення до мирного життя, зокрема на прем'єр-міністрі Міхаїлі Мішустіні.

Політтехнолог, що має зв'язки з Кремлем та регіональними адміністраціями, висловив думку, що в разі затягування конфлікту в Україні Росія може зосередитися на "силі, що базується на ультрапатріотизмі". Це може бути реалізовано, наприклад, через створення нової політичної партії або модернізацію існуючої "Справедливої Росії". Якщо ж війна завершиться, керівництву знадобляться "помірковані сили" для проведення політичних кампаній.

На фоні останніх подій, партія "Справедлива Росія" нещодавно анонсувала новий політичний напрямок під назвою "патріотичний соціалізм" на своєму з'їзді. Як зазначили представники партії, цей курс, що має на меті підтримку війни в Україні, базується на "значних досягненнях російської цивілізації" і, за їхніми словами, є ключовим фактором для подальшого розвитку Росії.

Нагадаємо, у проєкті бюджету росії на 2025 рік близько третини всіх витрат, або 6,3% ВВП, виділяється на військові потреби - найвищий рівень із часів Холодної війни. Вперше частка видатків на оборону буде вдвічі більшою, ніж на соціальні витрати.

Related posts