Лідери країн "четвірки" представлять нові ініціативи щодо забезпечення безпеки на морі у відповідь на виклики, що походять з боку Китаю.


Лідери країн "четвірки" проведуть зустріч.

21 вересня, в суботу, лідери Австралії, Індії, Японії та США оголосять про нові ініціативи в галузі безпеки в Індійському океані під час зустрічі з американським президентом Джо Байденом, який прийматиме своїх колег з країн "четвірки" (Quad).

Про це повідомляє Reuters.

Група Quad об'єднує США, Японію, Австралію та Індію.

Президент Байден прийме у себе прем'єр-міністра Австралії Ентоні Альбаніза, прем'єра Індії Нарендру Моді та прем'єра Японії Фуміо Кішіду на чотиристоронній зустрічі в Сполучених Штатах. Ця подія має на меті підкреслити значення збереження співпраці в рамках Quad, яку Байден вважає одним з ключових досягнень своєї зовнішньої політики перед завершенням своєї каденції після президентських виборів у США.

Високі чиновники адміністрації Байдена поділилися з журналістами інформацією про те, що лідери найближчим часом анонсують ініціативи щодо розширення Індо-Тихоокеанського партнерства. Серед нових планів варто відзначити спільні операції берегової охорони та укріплення співпраці у військовій логістиці.

Крім того, планується активізація роботи з надання критично важливих і безпекових технологій, включаючи нову відкриту мережу радіодоступу, островам Тихого океану і Південно-Східній Азії - регіонам інтенсивної конкуренції з Китаєм.

Зустріч, що відбудеться в суботу, стане шостим самітом керівників країн цієї групи.

Аналітики вважають, що нові ініціативи з морської безпеки в той час, коли Пекін посилює тиск у Південно-Китайському і Східно-Китайському морях, стануть сигналом для Китаю. Це також означатиме подальше зміщення акценту в діяльності Quad на питання безпеки, що відображає зростання занепокоєння щодо намірів Пекіна.

Експерт з політики Азії Ліза Кертіс зазначає, що Індія, яка не входить до жодного військового альянсу, занепокоєна сприйняттям того, що Quad може мілітаризувати Індо-Тихоокеанський регіон.

"Однак, на мою думку, останні акти морської агресії з боку Китаю можуть вплинути на позицію Індії та заохотити її до більш активної участі у співпраці з країнами Quad в питаннях безпеки," – зазначила вона.

Албаніз заявив журналістам у четвер, 19 вересня, що Канберра й Вашингтон поділяють занепокоєння щодо амбіцій Китаю у сфері безпеки на тихоокеанських островах, де Пекін прагне відігравати все більшу роль.

Related posts