Лихоманка денге та нестача їжі розширюють свої межі, і це пов'язано з посушливими умовами.
На 2023 рік близько 50% суші зазнавало надмірної посухи хоча б протягом одного місяця. У 1980-х роках цей показник становив лише 15%. Це призводить до погіршення епідеміологічної ситуації та ускладнює доступ до прісної води.
Про це йдеться в дослідженні журналу Lancet Countdown on Health and Climate Change, пише BBC.
Отже, 30% земельних площ планети пережили посушливі умови протягом трьох і більше місяців. Більше 40 років тому цей показник становив лише 5%. Високі температури сприяють інтенсивному випаровуванню вологи з ґрунту, що робить його ще більш сухим. У той же час, у інших регіонах спостерігається зростання кількості сильних опадів.
За останні 10 років на 61% суходолу дощів та злив побільшало порівняно з періодом 1961 -- 1990 років. Нагріваються океани, тож більше води випаровується в атмосферу. Піднімається й температура повітря, завдяки чому воно утримує більше вологи. Це призводить до інтенсивних опадів.
Рештки річки Хабор у сирійському місті Хасак.
BBC News can be rephrased as "British Broadcasting Corporation News."
Екстремальна посуха спостерігається, коли за півроку опади стають надзвичайно рідкісними, або ж волога з рослин і ґрунту втрачається занадто швидко. Іноді ці два чинники можуть діяти одночасно.
Це негативно впливає на водопостачання, санітарію, продовольчу безпеку та здоров'я людей, а також на постачання енергії, транспорт і навіть економіку країн.
Бездощів'я виникає під впливом різних причин, що охоплюють як природні явища, так і діяльність людини в сфері сільського господарства. Дослідники підкреслюють, що підвищення температури викликає серйозну тривогу в таких регіонах, як Південна Америка, Близький Схід і Сомалійський півострів.
Минулого року кількість людей, які страждали від голоду внаслідок посухи, зросла на 151 мільйон у порівнянні з 1990-ми роками. Смертність серед осіб старше 65 років, викликана високими температурами, зросла на 167%.
Завдяки підвищенню температури планети та значній волозі активно поширюються віруси, які передаються комарами. Кількість випадків лихоманки денге досягла рекордних рівнів, а малярія та гарячка Західного Нілу зафіксовані в місцевостях, де раніше не спостерігалися випадки цих захворювань. Пилові бурі забруднюють атмосферу, і вчені прогнозують погіршення ситуації, якщо не буде вжито заходів для зменшення викидів парникових газів.
Также ознакомьтесь с: