Ми не були впевнені в усьому, що заявляв Путін, і це було помилкою, - колишній директор ЦРУ.
На думку Леона Панетти, Сполучені Штати мали можливість вжити додаткових заходів, щоб перешкодити намірам Путіна здійснити агресію проти України.
Центральне розвідувальне управління США (ЦРУ) не сприйняло серйозно заяви президента Росії Володимира Путіна, які він зробив тодішньому президенту США Джорджу Бушу-молодшому, стверджуючи, що "Україна навіть не є країною", а також погрози знищити Україну в разі її спроби вступити до НАТО. Про це повідомив у інтерв'ю Liga.net колишній директор ЦРУ та ексміністр оборони США Леон Панетта.
Він підкреслив, що в Сполучених Штатах не довіряли всім заявам Путіна, зокрема його висловлюванням про колишні республіки СРСР, які здобули незалежність.
"Зокрема, йдеться про Україну. І це недоцільно. Ми завжди вважали колишні республіки Радянського Союзу суверенними утвореннями, які розпочали процес створення своїх держав після падіння Берлінської стіни і розпаду СРСР. На думку американських лідерів, цю державність неможливо було ліквідувати ані тоді, ані в майбутньому", - зазначив Панетта.
Він також зазначив, що Сполучені Штати мали можливість вжити більш рішучих заходів, щоб перешкодити намірам Путіна здійснити агресію проти України в 2014 та 2022 роках.
Одна з характерних рис Володимира Путіна полягає в тому, що він активно діє, коли відчуває у противника уразливість. Наприклад, коли у нього з'явилася можливість захопити Крим, він не упустив цю нагоду. Його дії не були достатньо стримувані, що сформувало у нього ілюзію про слабкість США та НАТО. Подібним чином він вторгся до Грузії та Сирії, а також заважав виборчому процесу в США, продовжуючи цю практику. Америка не надає адекватної відповіді на його дії, що лише підкріплює його сприйняття слабкості з боку Заходу, і він знову і знову використовує це на свою користь, - зазначив політик.
Одночасно Панетта зазначив, що для ЦРУ Путін завжди виступав у ролі противника, чиїм головним завданням є ослаблення Сполучених Штатів.
З моменту, коли вертикаль влади Путіна закріпилася на початку 2000-х, нас найбільше турбувало те, що його метою було відновлення Радянського Союзу. Ми спостерігали за його діями, які вказували на цю прагматичну спрямованість.
При цьому, як сказав ексглава ЦРУ, Вашингтон намагався зберегти сильним НАТО.
"Після завершення Другої світової війни був заснований Альянс з метою запобігання поширенню комунізму в Європі, забезпечуючи спільну безпеку між Америкою та європейськими партнерами. Після 1991 року основним завданням Альянсу стало стримування Росії", - підкреслив Панетта.
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп напередодні виборів 5 листопада все частіше покладає відповідальність за війну в Україні на президента Володимира Зеленського, а не на Володимира Путіна. Таку думку висловив аналітик The Washington Post Аарон Блейк.
За його словами, це може бути спробою утримати вигідну позицію під час переговорів. Водночас Трамп міг би стверджувати, що підтримує перемогу України, адже це бажає більшість американців, і засудити дії російського автократа.