Міністерство оборони, провівши оцінку ризиків, прийняло рішення закрити чат-бот "Резерв+" у Telegram.
Чат-бот у додатку "Резерв+" був видалений після оцінки ризиків, пов'язаних із цією платформою. На даний момент бот більше не існує, і створити акаунт за його посиланням вже неможливо.
Згідно з інформацією, яку надає Міністерство оборони через Телеграм, цю новину доніс Укрінформ.
Відомо, що в травні 2024 року, коли відбувався запуск застосунку Резерв+, технічна підтримка користувачів надавалась через кілька відомих платформ, включаючи Telegram. Водночас у міністерстві підкреслили, що на той момент це була загальноприйнята практика для багатьох сервісів.
Крім того, це був початковий етап роботи, під час якого забезпечувалася підтримка у різних середовищах.
"Після проведення детального аналізу ризиків, пов'язаних із використанням Telegram для технічної підтримки, ми вирішили відмовитися від цього каналу, оскільки не змогли забезпечити належний рівень безпеки даних на цій платформі. Чат-бот був видалений з додатку, і альфа-ім'я бота також анульовано. Однак це створило умови для проросійських шахрайських груп, які використали колишнє альфа-ім'я для створення нового фальшивого бота", - зазначили у Міністерстві оборони.
Згідно з інформацією, після виявлення розсилки сторонніх документів через підроблений бот, Міністерство оборони терміново звернулося до Telegram з проханням про його вилучення.
"Бот було ліквідовано. Створення акаунту за зазначеним посиланням більше не доступне. Слід особливо акцентувати, що це не вплинуло на безпеку програми Резерв+. Всі дані користувачів передаються до реєстру Оберіг лише у зашифрованому форматі", - підкреслили в міністерстві.
Також варто зазначити, що додаток "Резерв+" не акумулює ніякої інформації про своїх користувачів.
Міненерго наголошує, що не веде технічну підтримку через месенджер Telegram і будь-які акаунти чи чат-боти з подібною назвою є фейковими. Команда фахівців із безпеки працює над забезпеченням повної захищеності інформації та безпеки даних користувачів у цілодобовому режимі.
Згідно з останніми новинами, команда Міністерства оборони України, що займається розробкою додатку Резерв+, успішно усунула помилку. Тепер, після оновлення даних, користувачі зможуть перевірити свій актуальний статус.