В Прикарпатському регіоні відбувся відбірковий тур для участі у міжнародних змаганнях серед ветеранів.


Змагання для ветеранів. На Прикарпатті відбувся національний відбір учасників бойових дій для міжнародних змагань "Strong Spirit's Games", які пройдуть вже за місяць в Іспанії. Організатором виступила Україна. Більше ніж півтори сотні ветеранів з різних регіонів країни зібралися, щоб поборотись за місце в національній збірній. Захисники та захисниці демонстрували свої вміння у п'яти адаптивних дисциплінах. Про незламний дух і жагу до перемоги - у репортажі Жанни Дутчак.

На спортивному полі панує неймовірний адреналін, викликаний емоціями. Ветерани російсько-української війни віддають усі свої сили.

Емоції неймовірні, аж дух захоплює.

Андрій Якубенко, колишній учасник російсько-українського конфлікту:

Емоції супер, це такий адреналін, словами не передати.

Випробовують свої сили захисники й захисниці в п'яти адаптивних видах спорту: жим штанги лежачи, веслування на концепті, ривок гирі, та ейрбайк...

З місця проведення заходу учасників підтримують їх близькі та друзі...

Тату, вперед, давай сделаем тату!

Харків'янин Віталій демонструє свої можливості. У минулому році під час бойових дій за Бахмут він отримав серйозне поранення, через яке втратив зір. За словами захисника, відновитися та повірити в себе йому допоміг спорт. Цього літа він уже взяв участь у шести змаганнях, де здобув вісімнадцять медалей і навіть встановив новий рекорд України.

Віталій Верес, колишній військовослужбовець, який брав участь у російсько-українському конфлікті:

Це моя особиста мотивація. Коли я отримую повідомлення від людей, які, натхненні моєю історією, починають відвідувати спортзал, займатися фізичною активністю або навіть коли я дізнаюся про ветерана, який сьогодні буде в нашій команді, хлопця, який втратив зір, і як його дружина розповідала про мене. Він знайде в мені натхнення і вирішив виступати, сьогодні ж беручи участь у змаганнях. Це для мене є найціннішою мотивацією.

Після серйозної травми боротьбу продовжує захисник Михайло. Чоловік, який під час служби на фронті підірвався на міні, втратив обидві ноги. Він розповідає, що почав брати участь у змаганнях ще під час свого лікування. За півтора року разом із командою українських ветеранів він встановив світовий рекорд у стронгмені на Міжнародному фестивалі Арнольда Шварценеггера.

Михайло Дроботенко, ветеран російсько-української війни:

Як морально, так і психологічно, фізично він подолав 60% депресії. Його стан був надзвичайно тяжким, і віра в покращення здавалася недосяжною, але спорт став тією силою, що витягнула його з цього стану і довела, що все налагодиться. Я намагаюся мотивувати хлопців і спонукати їх займатися спортом навіть під час лікування.

Ветерани російсько-української війни з Києва, а їх тут близько 30, до відбору готувалися наполегливо. Мріють повним складом потрапити у Національну збірну та виступити на міжнародних змаганнях.

Вадим Вацилюк, ветеран російсько-української війни:

Міжнародні змагання організовуються з метою донести до світової спільноти інформацію про нашу війну. Наші військові, повертаючись після отриманих поранень, не втрачають бойового духу. Спочатку вони боролися на полі бою, а тепер продовжують свою боротьбу на спортивних аренах.

Олександр Гливинський, журналіст у сфері спорту:

Сьогодні Сергій Стратійчук встановив новий рекорд, пропливши 610 метрів на веслувальному тренажері. Це вражаючий досягнення і дійсно є рекордом для України.

Національний відбір учасників для міжнародних змагань "Ігри Сильного Духу" є одним з найзначніших спортивних заходів для ветеранів цього року.

Сергій Калатюк, колишній військовослужбовець, який брав участь у російсько-українському конфлікті:

Емоції круті від змагань. Я люблю такі змагання, бо тут збираються свої побратими, своя обстановка, і я можу бути собою. Мені було важливо приїхати сюди, позмагатися, побачити всіх, це моя ціль.

Ці змагання є завершальним етапом, що передував низці регіональних конкурсів. Протягом цих етапів учасники здобували бали, які будуть враховані під час фінального відбору.

Сергій Конюшок, володар титулу чемпіона та рекордсмена світу у стронгмені, а також президент Федерації стронгмену України:

Протягом 2024 року наша федерація організувала 12 регіональних подій. Спортсмени отримували рейтингові бали за участь у кожному з цих заходів, а відбір до національної збірної відбуватиметься на основі спортивних досягнень та мотивації. Для цього потрібно зайняти місця з 1 по 5 на поточних змаганнях, після чого з цієї п’ятірки буде обрана трійка спортсменів з найвищими рейтингами, accumulated протягом сезону.

Почесний президент "Федерації стронгмену України" Василь Вірастюк зазначає: "Ігри Сильного Духа" - це перші міжнародні змагання, організовані Україною в історії. Однак, у зв'язку з поточною безпековою ситуацією, цього року вони відбудуться за межами країни.

Василь Вірастюк, почесний голова Громадської організації "Федерація стронгменів України":

Протягом кількох останніх років ми беремо участь у організації міжнародного змагання в рамках фестивалю "Арнольд Класик Європа". Ми ініціювали ідею проведення інклюзивних змагань для ветеранів, на що організатори з Іспанії позитивно відреагували. Завдяки цій ідеї, ми змогли провести захід за кордоном, а Україна стала головним організатором. Ми запросили команди, які приїдуть змагатися разом з нашою збірною, і це будуть наші партнери по НАТО.

Руслана Величко-Трифонюк, заступниця Міністра у справах ветеранів України:

Спорт ветеранів війни - це в першу чергу про відновлення ветеранів через спорт. Спортивний результат насправді має досить маленьке значення. І тут якщо спостерігати за хлопцями й дивитися, наскільки вони стають на ноги в прямому значенні цього слова завдяки відновленню через спорт, можна побачити наскільки це важливо.

За підсумками зі ста шістдесяти учасників судді відібрали п'ятдесят у Національну збірну, які вже за місяць представлятимуть Україну на змаганнях у Мадриді.

Related posts