Вплив підвищення акцизів. У вересні імпорт дизельного пального знизився на 25% -- Delo.ua
У вересні імпорт дизельного пального в Україну знизився на 26% у порівнянні з серпнем, складавши 493 тисячі тонн.
Про це свідчать дані Консалтингової групи "А-95", пише видання enkorr.
Вказується, що зменшення імпорту було прогнозованою відповіддю ринку, адже з вересня вступила в силу підвищена ставка акцизу, внаслідок чого численні компанії заздалегідь накопичили значні обсяги товарів у серпні.
За даними аналітиків, скорочення постачань у вересні відбулося на всіх напрямках, але якщо закупівлі з півдня зменшилися на 23%, то із західних джерел імпорт упав майже на 30%.
Експерти нафтового ринку зазначають, що у вересні трейдери на півдні пропонували дизель за більш вигідними умовами, що призвело до меншого скорочення обсягів продажів у порівнянні із західним напрямком. Однак, негативним наслідком цих дій стало зниження рентабельності реалізації морського ресурсу на терміналах уздовж Дунаю.
У вересні з південного напрямку було відвантажено 294 тис. тонн дизпального, найбільші обсяги було імпортовано з Румунії. Звідти в Україну надійшло 191 тис. тонн продукту, це на 14% менше порівняно з серпнем.
У вересні обсяги імпорту турецького дизельного пального в Україну знизилися з 35 тисяч тонн до 6 тисяч тонн. Також постачання з Греції у цьому ж місяці зменшилися з 116 тисяч тонн до 96 тисяч тонн.
У вересні обсяги постачання дизельного пального з західного напрямку досягли 199 тисяч тонн. Імпорт з Польщі зменшився на 27%, склавши 118 тисяч тонн. Крім того, постачання з Литви за той же період знизилися на 15%, до 43 тисяч тонн.
Варто зазначити, що у вересні 2024 року кількість імпортерів нафтопродуктів в Україні зменшилася на 12% у порівнянні з серпнем, досягнувши 245 компаній. Це стало найнижчим рівнем з червня 2022 року.
Нагадуємо, що на українських автозаправках ціни на бензин і дизельне паливо залишаються стабільними. Це пояснюється наявністю великих запасів пального та помірним попитом, що заважає великим мережам здійснювати різкі зміни цін. Подібна ситуація спостерігається і на ринку автогазу: споживання цього виду пального виявилося нижчим за показники минулого року, тому мережі стримують підвищення цін. Для отримання детальнішої інформації про ціни на бензин і автогаз на АЗС звертайтеся до матеріалу Delo.ua.