Оголошено ключові індикатори здоров'я, які мають більшу значущість, ніж вага


Ці показники здатні надати більш повне уявлення про стан здоров'я, яке не завжди відображається лише через вагу.

На противагу загальноприйнятій думці, вага не є єдиним критерієм, який характеризує загальний стан здоров'я людини.

Дієтолог Джеймі Надо зазначає, що люди з більшою вагою можуть бути цілком здоровими, тоді як особи з меншою вагою можуть відчувати проблеми зі здоров'ям. Доктор медицини Спенсер Надольскі додає, що важливим є не лише абсолютна цифра на вагах, а й те, як розподіляється вага тіла. Про це повідомляє видання Eatingwell.

5 показників здоров'я, які не менш важливі, ніж вага

Ці показники здатні надати більш повне уявлення про стан здоров'я, яке не завжди відображається лише через вагу.

1. Гемоглобін A1C

Гемоглобін A1C відображає середній рівень глюкози в крові за останні три місяці. Це показник може служити важливим попереджувальним сигналом про ризик розвитку цукрового діабету.

Попри те, що значна частина людей з діабетом і переддіабетом характеризується підвищеним індексом маси тіла (ІМТ), існує чимало осіб з "нормальними" значеннями ІМТ, але з високими рівнями глюкози в крові. Таким чином, як підкреслюють дієтологи, вага не є єдиним показником стану здоров'я.

2. кров'яний тиск

Артеріальний тиск, який може змінюватися залежно від маси тіла, є надзвичайно важливим показником здоров'я. Насправді, він може мати такий самий або навіть більший вплив на стан організму, ніж маса тіла, зазначила Надольські.

Артеріальний тиск є маркером здоров'я, який ви не обов'язково "відчуваєте", коли він підвищений; тим не менш, він все одно може бути причиною для занепокоєння. "Навіть за помірних рівнів, як-от 130 на 80, високий артеріальний тиск може спричиняти приховані ушкодження, що призводять до серцевих захворювань, інсульту та проблем з очима і нирками", - прокоментувала дієтологиня Мішель Рутенштейн.

3. холестерин

Він є ще одним важливим маркером метаболічного здоров'я, який варто регулярно перевіряти. Ліпідна панель перевіряє наявність потенційно шкідливих жирів у крові, які з часом можуть спричинити закупорення артерій і підвищити ризик серцевих захворювань або інсульту, сказав помічник лікаря Ентоні Карлі.

4. Співвідношення талії та стегон

Вага тіла сама по собі не дає повного уявлення про здоров'я. Наукові дослідження свідчать, що співвідношення між талією та стегнами може бути більш точним показником здоров'я, ніж індекс маси тіла (ІМТ).

Фахівець з дієтології Менді Тайлер зазначила, що вага тіла сама по собі не розкриває, як жир розподіляється по організму. Для цього важливим індикатором є співвідношення талії до стегон, яке допомагає оцінити розподіл ваги і склад тіла, надаючи більш точну інформацію про ризики захворювань. Наприклад, люди з високою вагою можуть мати значну м'язову масу і відносно менше жиру. В такому випадку їхнє співвідношення талії та стегон може залишатися в межах здорової норми. Збільшення жиру в області живота асоціюється з підвищеними ризиками для здоров'я, такими як гіпертонія, високий рівень холестерину і діабет 2 типу, підкреслила дієтологиня.

5. Частота серцевих скорочень у стані спокою

Стан серцево-судинної системи та фізичної форми можна просто оцінити, вимірюючи частоту серцевих скорочень у стані спокою. Рівень фізичної активності, якість сну та стрес — це фактори способу життя, які можуть впливати на збільшення частоти серцевих скорочень у стані спокою, що, своєю чергою, підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Для зменшення ризиків і підтримання частоти серцевих скорочень у межах здорового діапазону, дієтологиня Барбара Робертс радить займатися фізичною активністю з помірною інтенсивністю протягом 150 хвилин на тиждень.

Експерти підкреслюють, що зниження ваги не обов'язково свідчить про покращення здоров'я. Генетичні фактори, спосіб життя та вплив навколишнього середовища можуть бути більш точними індикаторами загального стану здоров'я, ніж маса тіла.

Related posts