Не три, а тисяча днів витривалості: у Миколаєві презентували нову виставку.
У шелтері гуманітарного штабу Будинку офіцерів та флоту (ДОФ) міста Миколаєва презентували виставку, приурочену до 1000 днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, тут представлені особисті речі, фотографії, які розповідають історії родин загиблих, безвісти зниклих і полонених, експонати, які відображають реалії життя та служби діючих військовослужбовців.
Існують також ресурси, що описують роботу волонтерів та їхній вклад у допомогу армії і людям, які постраждали від військових конфліктів.
У Миколаєві презентували виставку, що включає фотографії та особисті речі, які відображають історії військових та їхніх родин, які зазнали втрат через війну. / Фото: Алла Мірошниченко, Укрінформ
"З першого дня повномасштабного вторгнення ДОФ став місцем, яке об'єднало тисячі небайдужих миколаївців, що стали на захист свого міста і не дали змогу росіянам його окупувати та піти далі. Саме тут ми зорганізувалися і придбали перші тепловізори, бронежилети і багато чого іншого... Сьогодні ми не святкуємо 1000 днів, ми лише нагадуємо про те, як ДОФ став символом незламності Миколаєва і засвідчив, що немає маленьких справ, і всі люди на своєму місці дуже важливі... Тому ми протрималися не 3-4 дні, як нам пророкували, а 1000...", - сказав радник начальника Миколаївської ОВА, очільник та голова наглядової ради волонтерського руху "ДОФ", відомий музикант Володимир Алєксєєв.
Варто виділити творчість знаменитих фотографів Сергія Кононенка та Дмитра Скороходова, які створили проект "Фортеця півдня". Завдяки своїм знімкам вони вміло передають емоційний стан, страждання та внутрішню силу кожного з представлених персонажів.
Частину експозиції відведено циклу фото під назвою "Війна має жіноче ім'я" Андрія Климюка. На них зображено світлини жінок-військовослужбовиць 208 зенітно-ракетної Херсонської бригади, які з перших днів війни захищають країну. Автором ідеї стала військовослужбовиця Ірина Ільясова.
"Протягом цього року війни українська жінка трансформувалася з традиційної Берегині дому в активну учасницю боротьби. Вона стала воїном, медиком, командиром, волонтером... Тепер наші жінки разом з чоловіками відстоюють право на краще майбутнє для своїх сімей і для всієї нації. Кожен знімок - це розповідь про жінку, яка не лише веде бої, а й виховує дітей, підтримує родину, наближаючи нашу Перемогу", - зазначила Ільясова.
Першими відвідувачами виставки стали керівники області та міста, журналісти та пересічні миколаївці. За задумом організаторів, вона має ще раз нагадати про незламність миколаївців, всіх українців, які роблять свій внесок і наближають Перемогу.
Після завершення виставки всі охочі мали можливість переглянути стрічку "Довга доба", створену режисером Аланом Бадоєвим.
Слід підкреслити, що 20 листопада 2024 року відзначатиметься 1000 днів з моменту початку повномасштабної агресії, а також 4000 днів російсько-українського конфлікту.
Як стало відомо, у Миколаєві в рамках віртуального форуму образотворчого мистецтва "Ні війні на планеті Земля!" відбулася презентація виставки малюнків, створених українськими дітьми, які перебувають в евакуації, а також їхніх німецьких однолітків.