Не перестарайтеся. Як правильно справлятися зі стресом за допомогою їжі


Доведено, що їжа -- це найшвидший, найдавніший та еволюційно закріплений спосіб спровокувати викид дофаміну в організм.

Зараз він став ще й найпростішим. Тому що в давнину їжу треба було знайти, спіймати, зловити, догнати, виходити, дочекатися й упередити охочих до смакоти з іншого племені, побитися тощо. А зараз: відкрив напіврозморожений холодильник -- і вуаля, джерело дофаміну на тарілці.

Тому існує такий феномен як "заїдання". Страви тепер не лише живлять нас калоріями, але й дарують незабутні емоції., другом, хобі, сексом, заспокійливим...

Страви тепер не лише живлять нас калоріями, але й дарують незабутні емоції.

Як збалансовано користуватися цим бонусом і не нашкодити собі? Бо ожиріння, на яке хворіє людство останнім часом, -- не єдиний мінус такого порядку речей.

Доступність їжі та швидких дофамінових стимулів суттєво змінила психологічний стан людини. Однак, це окрема тема для обговорення.

Сьогодні я хочу зазначити, що існують дві складові, які перетворюють їжу на ефективний антидепресант і допомагають значно покращити психологічне самопочуття.

1. Жування

Жування довге, сумлінне та старанне -- це доведений засіб заспокоїтися. Класно мати у себе вдома моркву, чипси з батату, горішки, яблуко -- щось тверде та корисне, що можна довго жувати. І за потреби використовувати.

2. Найулюбленіша страва з дитинства

Функціонує як засіб для зняття напруги під час тривалого стресу. Виявлено, що цей продукт стимулює окремі зони мозку та викликає приємні спогади, допомагаючи нам вірити, що все буде добре в Україні! Бабусині вареники з сиром -- моє найбільше задоволення.

Не зловживати! Використовувати лише під час надзвичайних обставин.

Публікується з дозволу авторки.

Оригінал

Related posts