Німеччина спільно з партнерами розробляє новий пакет допомоги для України на суму €1,4 мільярда: які військові засоби отримають Збройні сили України.


Міністерство оборони Німеччини повідомило про це в соціальній мережі Х. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус підкреслив, наскільки важливо підтримати Україну, "передусім у відбитті численних повітряних атак з боку Росії".

"Німеччина забезпечила Україні додаткові 1,4 млрд євро: 1 млрд євро було залучено від партнерських країн. Якщо парламент ухвалить відповідне рішення наступного тижня, з оборонного бюджету буде виділено близько 400 млн євро", - зазначається в повідомленні.

Згідно з даними, оприлюдненими виданням Spiegel, Україні планують передати бронетранспортери Marder, а також боєприпаси й безпілотники.

50 запланованих окремих одиниць включають пакет боєприпасів для зенітного танка Gepard, ще 20 бойових машин піхоти Marder, численні розвідувальні та ударні безпілотники та великі пакети запасних частин для систем озброєння, які вже були доставлені. Відповідно до внутрішнього шаблону, проєкти мають "в основному бути реалізовані цього року та залучені на полі бою".

Для фінансування планується використати комбінований підхід. З одного боку, Міністерство оборони має намір звільнити 397 мільйонів євро зі свого бюджету. Ця економія стане можливою завдяки тому, що витрати на енергетичні потреби Бундесверу були завищені. Окрім цього, один мільярд євро, зібраний Німеччиною від міжнародних партнерів для зміцнення української системи протиповітряної оборони, буде направлено на новий пакет військової допомоги.

Зазначається, що новий пакет є результатом бурхливих таємних переговорів між залученими відомствами, одним із рушіїв яких є міністр оборони Борис Пісторіус. Він місяцями попереджав, що бюджет у 6,7 мільярда євро на військову підтримку на 2024 рік значною мірою вичерпано або заплановано на постачання, про які вже було оголошено. Експерти в українському апараті його міністерства неодноразово повідомляли, що потреба українців у додаткових боєприпасах і запчастинах до вже поставлених систем озброєння є надзвичайно високою.

Раніше федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відкинув заклики до постачання крилатих ракет Taurus в Україну. Він назвав "твердою" свою позицію щодо відмови "постачати ракети, які долітають до Москви".

Нещодавно Європейський парламент висловив вимогу скасувати обмеження на використання західної зброї Збройними Силами України та надати Україні ракети Taurus. У резолюції, за яку проголосували 425 членів, також міститься пропозиція ввести нові санкції проти Ірану та Північної Кореї, а також встановити ембарго на постачання газу та нафти з Росії.

Проти даної резолюції висловилися 131 депутат, а 63 обрали утриматися під час голосування.

Related posts