У ході навчань НАТО була протестована українська бойова система DELTA, повідомляє Міністерство оборони.


Бійці Військово-морських сил України на навчаннях НАТО REPMUS 24 за допомогою бойової системи DELTA скоординували роботу понад 50 безпілотних апаратів різних типів, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства оборони.

За даними відомства, навчання проходили поблизу півострова Троя у Португалії з 9 до 27 вересня. Військові відпрацьовували використання дронів для низки задач, зокрема боротьбу з підводними човнами, нейтралізацію морських мін та захист критичної підводної інфраструктури.

Одна з основних цілей навчання REPMUS 24 полягає в інтеграції безпілотних платформ і систем управління, а також у забезпеченні міждоменної взаємодії. Крім того, важливим аспектом є досягнення оперативної сумісності з управлінськими системами країн-партнерів НАТО.

Військово-морські сили України вперше долучилися до масштабних навчань НАТО, присвячених застосуванню безпілотників у морських операціях, повідомляють у Міністерстві оборони.

"В ході навчань DELTA вдалося з'єднатися та отримувати інформацію про позиції німецького роботизованого чотирилапого помічника Robotics-L від Rheinmetall. Цей робот володіє високою мобільністю, що дозволяє йому супроводжувати військових у складних умовах, виконувати різноманітні завдання та забезпечувати їх безпеку від мін", - повідомили в Міністерстві оборони.

Відповідно до інформації, наданої відомством, система DELTA була інтегрована з іншими військовими системами, що забезпечило можливість обміну даними та ідентифікації "своїх" і "ворожих" сил. Це суттєво поліпшило управлінські процеси під час операцій та підвищило рівень координації дій усіх учасників маневрів.

Згідно з висловлюваннями заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, "проведення ряду заходів НАТО за участі України в цьому році підтверджує, наскільки важливими є інноваційні розробки наших військових для західних партнерів".

Вона зазначила, що "спільні навчання з НАТО, зокрема REPMUS 24, не лише допомагають в обміні досвідом, але й зміцнюють рівень співпраці між Україною та її партнерами".

"Включення Військово-морських сил України до цих великих навчань та їхній вклад є значним етапом у процесі подальшого вдосконалення та технологічного прогресу Сил оборони", - підкреслила Черногоренко.

Навчання REPMUS 24 було організовано Групою об'єднаних сил та засобів НАТО для морських безпілотних систем у співпраці з Центром морських досліджень і експериментів НАТО, інженерним факультетом Університету Порту та Європейським оборонним агентством.

Related posts