Поставка продуктів для ЗСУ збільшиться в чотири рази: "Оператор тилу" Міністерства оборони представив нову інформаційно-технологічну систему.


Державне підприємство "Державний оператор тилу" Міністерства оборони представило новаторську інформаційну технологію для координації тилових ресурсів Збройних Сил України під назвою DOT-Chain.

Створення DOT-Chain стало наймасштабніший цифровим проєктом держпідприємства, повідомляє пресслужба Міноборони.

DOT-Chain має на меті оптимізувати процес постачання для військових, роблячи його більш ефективним і оперативним. Це досягається шляхом спрощення процедур, підвищення рівня обізнаності та зміцнення взаємодії між військовими і постачальниками.

"Якщо раніше термін поставки продуктів міг складати до двох місяців, то після запровадження DOT-Chain цей строк має скоротитися приблизно в чотири рази", - пообіцяв заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Розробку DOT-Chain здійснювала команда IT-фахівців з "Державного оператора тилу".

"Ми отримали завдання оновити застарілу систему, аби забезпечення ЗСУ нелетальними засобами стало більш ефективним. Наразі функціонування DOT-Chain охоплює сферу харчування. ІТ-команда ДОТ оцифрувала весь процес постачання — від подачі заявок на продукти до оформлення видаткових накладних та актів. У перспективі система може швидко адаптуватися для охоплення інших категорій товарів," — поділилася ІТ-радниця "Державного оператора тилу" Альона Жужа.

Які трансформації приносить нова ІТ-система DOT-Chain?

Нагадуємо, що з 29 травня по 4 червня держпідприємство "Державний оператор тилу" Міністерства оборони уклало 20 контрактів на постачання продуктів харчування для військовослужбовців ЗСУ на друге півріччя цього року, загальна вартість яких становить 17,3 мільярда гривень.

Замовлення було розподілено між сімома компаніями, більшість з яких вже займалися постачанням харчування для військових. Проте серед них також виявилися кілька нових учасників. Зокрема, консорціум "Юнайтед Фуд Груп", що був заснований у травні, отримав контракт на 2,87 млрд грн для постачання продуктів харчування у Київській, Рівненській та Львівській областях, а також у столиці. Окрім того, одеська компанія "Гранпрі ЛТД" отримала підряд на суму 3,45 млрд грн, що охоплює Кіровоградську, Одеську та Донецьку області.

У липні "Державний оператор тилу" був змушений змінити постачальника продуктів для українських військових у Донецькій області через порушення умов угоди з новим постачальником, компанією "Гранпрі ЛТД". В результаті було укладено нову угоду на постачання харчових продуктів вартістю понад 2 млрд грн з перевіреним постачальником Міноборони - "Трейд Граніт Інвест".

Невдовзі після того, як інший підрядник – консорціум "Юнайтед Фуд Груп" – не зміг впоратися з постачанням продуктів, новим виконавцем стало підприємство "Контракт продрезерв 5", яке отримало замовлення на 729 млн грн для постачання товарів у Київ та Київську область. А для Рівненської області було обрано компанію ТОВ "Сендерс", яка уклала угоду на суму 407 млн грн.

Related posts