"Поїзд" або "потяг"? Як правильно в українській мові вживати термін для цього виду транспорту?


Багато людей навколо цих слів стикаються з непорозумінням.

В українській мові є слова, які нагадують російські, але вони не є калькою. Одне з таких слів -- "поїзд". Виникає питання: чи правильно його вживати й чим воно відрізняється від потягу?

Філолог Ксенія Тараненко в передачі "Про мову" пояснила, як коректно вживати назву цього типу транспорту. Це варто врахувати.

Чимало українців, які під час війни вирішили відмовитися від використання російської мови, прагнуть уникати слова "поїзд", вважаючи його калькою. Однак це не відповідає дійсності.

Поїздом, згідно з сучасним словником української мови, називають ряд сполучених між собою залізничних вагонів, які рухаються за допомогою локомотива. А значить, це слово спокійно можна використовувати в лексиконі.

Стосовно терміна "потяг", у сучасній українській літературі він виступає як синонім до слова "поїзд". Вибір між цими словами залишається на розсуд кожного окремого користувача. Проте варто зазначити, що "поїзд" має одне чітке значення, тоді як "потяг" може вживатися в кількох контекстах.

"Телеграф" також розповідав, як правильно називати кухонне приладдя українською мовою. Часто ми перекручуємо назви предметів щоденного вжитку.

Ми вже згадували раніше про те, як в українській мові варто уникати вживання словосполучення "кружка кави". Справа в тому, що слово "кружка" не є коректним в українській мові.

Related posts