Правоохоронці виявили в трьох регіонах схему незаконного отримання інвалідності через медико-соціальні експертні комісії.
Сім особам було висунуто підозру.
У Рівненській, Кіровоградській та Харківській областях правоохоронні органи виявили схему незаконного оформлення документів про інвалідність через медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Семеро осіб, які були залучені до цих махінацій, отримали повідомлення про підозру у зв'язку з отриманням інвалідності та оформленням документів про непридатність до військової служби, як повідомив Офіс генерального прокурора.
Зокрема, їм пред'явлено обвинувачення у незаконному переміщенні людей через державний кордон, виготовленні фальшивих документів та їх використанні, а також у службовому підробленні (ч. 2 та ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).
У Рівному було виявлено групу з чотирьох медичних працівників, які брали участь у шахрайській схемі. Організаторами цієї злочинної діяльності стали три жінки з Рівненської області. Лікарі займалися підробкою медичних історій, а потім, спираючись на фальшиві документи МСЕК, надавали громадянам статус інвалідів. Це дозволяло військовозобов'язаним виїжджати за межі країни. На сьогодні в регіоні вже зафіксовано 8 осіб, причетних до цієї схеми.
На Харківщині викрито голову ВЛК одного з районних ТЦК, який сприяв виїзду військовозобов'язаних за межі України. Він вносив неправдиві відомості в медичні документи про проходження ВЛК. Завдяки цьому 15 осіб чоловіків були виключені з військового обліку та змогли виїхати за кордон.
У Кіровоградській області правоохоронці затримали двох осіб, які, використовуючи свої зв'язки в медико-соціальних експертних комісіях, обіцяли видати документи, що підтверджують непридатність до служби в армії, а також виключення з військового обліку. З допомогою цих підроблених документів військовозобов'язані могли незаконно виїжджати за межі країни. Вартість таких послуг становила 20 тисяч доларів.