Копійки залишаться в минулому: НБУ оголосив нову назву, а комісія схвалила її зміну.
Пишний зазначив, що після проведених дискусій фахівці прийшли до висновку, що вживання терміна "копійка" є елементом "ідеологічної колонізації".
Члени експертної комісії Українського інституту національної пам'яті (УІНП) підтримали пропозицію змінити назву розмінної монети з "копійка" на "шаг".
Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний на своїй сторінці у Facebook.
Пишний пояснив, що за результатами обговорень експерти дійшли висновку, що використання терміну "копійка" є частиною "ідеологічної колонізації, окупації та русифікації українського грошового обігу", що в свою чергу відображає ширші процеси колоніального впливу на країну. Тому, на його думку, зміна назви монети є важливим кроком у процесі деколонізації українського суспільства.
"Експертна комісія також підтверджує історичне підґрунтя та обґрунтованість повернення української назви !шаг до нашого вжитку та грошового обігу як розмінної монети - сотої частини гривні. Таким чином, наукові висновки, на яких ми базувалися під час ініціювання відновлення історичної справедливості, успішно пройшли професійну верифікацію УІНП", - підкреслив Пишний.
Голова Національного банку процитував висновок комісії, в якому зазначається, що зміна назви монети сприятиме відновленню національних традицій у фінансовій сфері та допоможе Україні позбутися колоніального минулого.
"Цю тему ми обговорюємо вже тривалий час. 'Копійка' - це термін, який не належить Україні. Нам потрібно вчинити відповідно - повернути те, що належить нам, і відновити історичну справедливість. 'Шаг' - це те, що справедливо належить нам!" - зазначив Андрій Пишний.
Нагадуємо, що Національний банк України раніше запропонував змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг". Ця ініціатива є складовою більшого процесу, спрямованого на відновлення національної ідентичності та подолання колоніальних впливів.
Останні новини України:
Новий фінансовий виклик чекає на українців: у 2025 році вартість Інтернет-послуг може знову зростати, подробиці.
Україна стикається з загрозою дефіциту води та опалення: комунальні підприємства виступають за необхідність підвищення тарифів.