Програму "Власна справа" розширено для молодих підприємців: вони можуть отримати гранти до 150 тисяч гривень. -- Delo.ua


Юні підприємці мають можливість отримати фінансування в розмірі до 150 тисяч гривень для започаткування свого бізнесу в рамках ініціативи "Власна справа".

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона вказала, що молоді підприємці до 25 років матимуть можливість отримати гранти до 150 тисяч гривень за умови реєстрації як фізичні особи-підприємці. При цьому вимога щодо створення робочих місць для них не буде обов'язковою.

Як зазначила вона, через три роки підприємці матимуть можливість знову претендувати на державний грант в рамках програми "Власна справа". Цей грант може становити до 250 тисяч гривень, проте для його отримання потрібно буде створити принаймні два нові робочі місця.

Повідомляється, що уряд також розширив категорії отримувачів грантів у межах програми. Тепер їх можуть отримати дружини та чоловіки загиблих воїнів. Такий грант становитиме до 500 тис. гривень.

Окрім цього, уряд розширив список отримувачів грантів, включивши до нього виробників вина та підприємців, що здійснюють свою діяльність у зонах активних бойових дій.

Ще одна новація полягає в тому, що підприємцям дозволили за грантові кошти брати в оренду водойми та купувати аквакультури для їх розведення.

За словами очільниці Мінекономіки, наразі триває розробка кількой новацій, які допоможуть бізнесу залучати ще більше грантових коштів для розвитку.

По-перше, якщо буде відкрито не менше чотирьох робочих місць, планується подвоїти розмір грантової допомоги: з 250 тисяч до 500 тисяч гривень.

По-друге, влада має намір запровадити можливість повторного отримання гранту в розмірі 250 тисяч гривень через три роки після отримання першого фінансування для всіх типів підприємців. На даний момент ці ініціативи перебувають на стадії розробки.

Як повідомляє Міністерство економіки, протягом двох років функціонування програми "Власна справа" підприємці отримали 20 тисяч грантів на розвиток власного бізнесу, що в сумі становить 4,6 мільярда гривень. Це сприяло створенню понад 38 тисяч нових робочих місць.

"Найактивніше користуються можливостями програми "Власна справа" підприємці Києва, Львівщини та Рівненщини. Також бачимо активну участь жінок. Так переможниць жінок більше ніж чоловіків. Працюємо над тим, аби створити умови, щоб кожен і кожна, хто бажає займатися підприємництвом, мали таку можливість", -- зазначила Свириденко.

Вона зазначила, що в квітні 2023 року розпочалася програма грантів, призначена для ветеранів, ветеранок, а також їхніх дружин і чоловіків. Протягом цього періоду було вибрано понад тисячу переможців, які отримають 480 мільйонів гривень. Завдяки цим грантам вже вдалося створити близько двох тисяч нових робочих місць.

Цього року в рамках ініціативи "Власна справа" стартувала нова програма грантів під назвою "Створюй". Вона орієнтована на жінок, які є власницями або керівниками підприємств у сферах виробництва та переробки, з акцентом на інновації та розвиток цих галузей. Наразі успішно завершено перший етап відбору переможниць, які отримають фінансову підтримку до 15 тисяч доларів.

У межах грантової програми "Власна справа" українці мають можливість отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Ці фінансові кошти можна використовувати для покупки або лізингу обладнання, придбання сировини та матеріалів, а також для оренди приміщення.

Мікрогрант може отримати як вже працюючий підприємець, так і особа, яка не має попереднього досвіду в цій сфері. Однією з ключових вимог для отримання фінансування є забезпечення створення 1-2 нових робочих місць, що залежить від розміру грантових коштів.

Деталі про отримання гранту в рамках програми "Власна справа" доступні на офіційному веб-сайті цієї програми.

З моменту запуску програми більше 19 тисяч українців стали її переможцями, а держава інвестувала в їхній бізнес 4,6 млрд грн через гранти. Як зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, отримувачі мікрогрантів вже повернули державі більше 2 млрд грн у вигляді сплачених податків і зборів.

Related posts