Путін висловив думку, що "втома від України" у Західних країнах спонукає Росію до подальшої агресії на українських територіях, згідно з аналізом ISW.
Президент Росії Володимир Путін висловив думку, що зростаюча "втома від України" в Західному світі стимулює Росію до продовження свого повномасштабного вторгнення. Цю тезу підкреслюють аналітики вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму огляді.
Путін сподівається, що його план, згідно з яким Росія витримає до моменту, коли Захід припинить підтримувати Київ, допоможе йому досягти успіху у війні з Україною. Про це повідомляють аналітики ISW, посилаючись на недавнє інтерв'ю президента Росії з російськими засобами масової інформації.
Відповідаючи на запитання російського державного телеканалу "Россия 1" після завершення саміту BRICS у Казані 25 жовтня, Путін зазначив, що Захід "починає більш реалістично оцінювати ситуацію в Україні" і "змінює свою риторику" щодо необхідності "стратегічної поразки" Росії. Він також висловив думку, що Росія може "лише похвалити" Захід за відмову від наративу про повну поразку Росії в Україні.
Путін також заявив, що будь-який результат війни Росії в Україні має бути на користь Росії та ґрунтуватися на "реальностях на полі бою".
Згідно з оцінками аналітиків ISW, ця заява свідчить про те, що Росія продовжує дотримуватися своєї первісної мети — примусити український уряд капітулювати та знищити Україну, її суверенітет і збройні сили. Водночас, нерішучість Заходу в питаннях підтримки України лише підсилює рішучість Росії у досягненні цієї мети.
ISW продовжує стверджувати, що концепція перемоги Путіна базується на важливому припущенні: Захід може залишити Україну, віддавши її Росії, або з власної волі, або під впливом зусиль Росії переконати Захід це зробити.
далеко не ясно, чи Захід це зробить", - мовиться в аналізі.
За оцінками інших аналітиків, стратегічні цілі Росії включають не лише підкорення України, але і скасування результатів Холодної війни, тобто силове відновлення внутрішнього ядра колишньої російської імперії в межах СРСР та її сфери впливу в Центральній і Східній Європі та за її межами.
Під час нещодавньої дискусії у Вашингтоні аналітики з цих країн підкреслювали, що політика умиротворення не веде до миру, а навпаки, заохочує агресорів та призводить до гноблення і нових конфліктів у майбутньому.
Як повідомляв Голос Америки, під час нещодавніх обговорень у Гельсінській комісії Конгресу США, експерти закликали до повної підтримки Заходом збройної боротьби України до моменту, коли вона зможе вступити до НАТО і посилити альянс у протистоянні з Росією.
Разом з тим деякі експерти, зокрема Ендрю Міхта з Атлантичної ради, застеріг, що "коли йдеться про Україну, стримування та захист, політична єдність є трохи тонкою".
"Нам потрібно досягти єдиного сприйняття загрози в альянсі, бо лише це викличе справжню відданість інвестуванню у необхідне військове переобладнання", - наголосив Міхта, додавши, що лише демонстрація реальної військової потужності НАТО може зупинити реваншистські плани Росії.