Ребенок был признан жертвой в уголовном процессе — кто может выступать в качестве законного представителя и какие существуют особенности его допроса.
Координационный центр по оказанию юридической помощи информирует, что когда ребенок оказывается жертвой в рамках уголовного дела, критически важно обеспечить защиту его интересов в период расследования. Законный представитель ребенка должен принимать участие во всех процессуальных действиях, в которых участвует ребенок, чтобы гарантировать его права и интересы.
Держава забезпечує безкоштовні адвокатські послуги для дитини, яка постраждала у кримінальному процесі, з метою захисту її прав та інтересів під час досудового розслідування і в судових засіданнях.
Хто має право виступати в якості законного представника:
Характеристики допиту дітей та підлітків.
Допит повинен обов'язково здійснюватися за наявності законного представника, а також педагога чи психолога, а в разі потреби – лікаря.
Допит не може тривати більш ніж годину без перерви, а загалом тривалість не має перевищувати 2 годин на день.
Дитині до 16 років повідомляють про обов'язок давати правдиві показання, але не кажуть про кримінальну відповідальність за відмову чи свідомо неправдиві свідчення
Права дитини, яка постраждала, та її законного представника.
Особа, що отримує заяву про вчинення кримінального правопорушення, повинна надати потерпілому інформаційний лист, в якому міститься список його прав і обов'язків.
Основними правами є:
Вичерпний список прав наводиться у статті 56 Кримінального процесуального кодексу України.
Право дитини, яка стала жертвою у кримінальному процесі, на отримання безкоштовної юридичної допомоги.
Дітям-потерпілим у кримінальному провадженні держава гарантує безоплатні послуги адвоката для представництва та захисту інтересів під час досудового слідства і в суді.
Щоб отримати послуги адвоката безоплатно, потрібно звернутися до системи БПД -- найближчого бюро правничої допомоги. У бюро вам допоможуть написати звернення про надання дитині безоплатної вторинної правничої допомоги, тобто для призначення адвоката. Послуги адвоката оплачуються з Державного бюджету України.
Які документи для цього необхідні: