Росіян проінформували про можливий комунальний кризис: стан тепломереж досягнув критичного порогу.


Майбутня зима може виявитися для росіян дуже і дуже важкою, оскільки більшість комунікацій у РФ були збудовані ще за Радянського Союзу і давно вичерпали свій експлуатаційний ресурс. При цьому оновити тепломережі за один сезон немає фінансових та тимчасових ресурсів.

Як пишуть росЗМІ, навіть місцеві спеціалісти з теплоенергетики визнають, що російські тепломережі не витримують навантаження. Вони сильно зношені та пошарпані корозією - згодом матеріал, з якого вони виготовлені, витончується і через високі температури і тиск відбувається аварії.

Однак влада не проявляє активності в заміні обладнання, внаслідок чого з 2021 по 2023 рік число джерел теплопостачання зменшилося на 2,7 тисячі, досягнувши 74,4 тисячі. З 167,7 тисячі кілометрів тепломереж в Росії на 2023 рік 51,4 тисячі кілометрів потребували заміни, що становить приблизно третину, з яких 39 тисяч кілометрів труб визнані застарілими. Найбільша потреба в заміні тепломереж спостерігається в тимчасово окупованому Севастополі (92,2%), а також у Липецькій, Вологодській, Волгоградській, Свердловській, Томській областях, а також у Північній Осетії, Адигеї, Кабардино-Балкарії та Калмикії, де показники перевищують 50%.

На капітальні роботи регіони стикаються з браком фінансування: усі кошти, закладені в тарифи на теплопостачання, йдуть лише на покриття поточних ремонтів, заробітної плати та компенсації за тепловтрати, зазначають фахівці з ремонту. Підвищити тарифи немає змоги, оскільки їх регулює антимонопольний орган, внаслідок чого державні комунальні підприємства продовжують залишатися у збитках.

Ситуацію не врятує ані підвищення тарифів на комунальні послуги в Росії на 9,8% з 1 липня 2024 року, ані посилення штрафів за неналежне надання цих послуг. Аналітики вважають, що для модернізації тепломереж у Росії буде потрібно трильйони рублів і 5-10 років активних ремонтних робіт.

У світлі цих подій, зима для росіян може виявитися ще більш складною, ніж торік, коли надзвичайні ситуації охопили 59 регіонів і вплинули на близько 1,5 мільйона людей, встановивши рекорд в сучасній історії Росії. У контексті цього кремлівський лідер Володимир Путін дав вказівку націоналізувати Клімівський спеціалізований патронний завод. Це сталося після аварії на теплотрасі в місті Подільськ, внаслідок якої мешканці мікрорайону Климовськ залишилися без опалення на початку січня 2024 року.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, росіянам доведеться заплатити за повномасштабну агресію щодо України зі своєї кишені. Уряд вирішив змусити їх зробити це, підвищивши тарифи на комунальні послуги ще більше, ніж обіцяли спочатку.

Related posts