Шмигаль оголосив про нововведення в актуальних умовах бронювання для громадян України | УНН


В Україні найближчим часом планують запровадити зміни до існуючих параметрів бронювання від призову на військову службу. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції, передає кореспондент УНН.

"Я б взагалі пропонував відійти від формулювання економічне бронювання. Воно не зовсім правильне. Коли ми говоримо про принцип "Воюй або працюй", ми дуже тісний діалог ведемо з нашими військовими, з бізнесом, військовими. Тобто тут треба знайти порозуміння, як під час війни правильно підтримувати нашу економіку, як правильно виводити з тіні тих хто все ще працює з конвертами. Велику увагу ми приділяємо для того, щоб було дотримано питання справедливості, тому залучаємо військових й працюємо з ними", - сказав Шмигаль.

На його думку, економічне бронювання не зовсім відповідає тому, про що влада говорить у загальному контексті "Борись або працюй".

В Україні вводять новий принцип "Бій або працюй" - Шмигаль 27 серпня 2024, 08:58 * 19947 переглядів

На сьогодні в Україні ухвалено постанову, яка визначає новий підхід до бронювання громадян. Цей підхід включає кілька важливих критеріїв, що стосуються критично важливих підприємств. Додатково, існують інші умови, такі як відсутність боргів за податками або певний рівень їх сплати. Також заробітна плата на підприємствах не повинна бути нижчою за середню зарплату в галузі, - зазначив Шмигаль.

Прем'єр-міністр оголосив, що уряд має намір поліпшити систему бронювання.

"Сьогодні, коли ми говоримо про принцип "Воюй або працюй", ми хочемо вдосконалити цей підхід, тобто ми не хочемо робити якесь окреме законодавство або окремі підходи. Ми власне говоримо про вдосконалення існуючого підходу до бронювання. Ми шукаємо шлях, як вирішити три проблеми. Перша, створення робочих місць додаткових. Друге, підвищення заробітних плат для працівників. Трете, це питання повернення українців в Україну", - сказав Шмигаль.

Він підкреслив, що перед початком повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося приблизно 10 мільйонів осіб, які офіційно працювали, отримуючи легальну заробітну плату та сплачуючи податки.

"Зараз важливо, щоб ми мали 10 млн офіційно працевлаштованих людей. Водночас у нас було 10,5 млн пенсіонерів, тобто на одного працюючого припадав один пенсіонер. В перші місяці повномасштабного вторгнення ми втратили 3,5 млн робочих місць, ми втратили 30% нашої економіки, нашого ВВП. Тому сьогодні ми робимо наголос на малому та середньому бізнесі, де можна швидко відновити ці місця", - розповів Шмигаль.

Шмигаль про заснування нового міністерства: мета - повернення 7,5 мільйонів громадян в Україну не через примус, а завдяки створенню сприятливих умов 6 вересня 2024, 11:24 * 15,442 перегляди

Він зазначив, що в уряду є декілька цілей.

"По-перше, необхідно відновити кількість робочих місць, щоб ми могли забезпечити фінансування для Збройних Сил України. У майбутньому, після завершення конфлікту, чисельність працівників повинна гарантувати достойний рівень соціального забезпечення для наших пенсіонерів. Це означає, що потрібно створювати нові робочі місця, заохочувати людей повертатися в Україну, інтегрувати їх у легальну економіку, підвищувати заробітні плати й забезпечувати сплату більших податків до бюджету. Це ті завдання, над якими ми активно працюємо. Вони вже на фінішній прямій. Зараз ми проводимо розрахунки з експертами, зокрема з військовими, адже не може бути такого, щоб хтось ухилився від захисту Батьківщини, сплачуючи за це." - зазначив Шмигаль.

Прем'єр підкреслив, що ідея відмовитися від захисту рідної країни є неприпустимою межою.

"Думаю, що найближчим часом ми їх запровадимо. Це не буде щось сенсаційне, це очевидно будуть зміни існуючих параметрів бронювання для українців", - сказав Шмигаль.

Related posts