Європейська сила втрачає свою активність: Столтенберг прокоментував можливість миру для України та повернення Трампа.
Екс-генеральний секретар НАТО попередив про небезпеку спроб знайти прості виходи для завершення конфлікту в Україні.
Змусивши Україну до поступок російському агресору, Європа не отримає безпеку та економію коштів, все буде навпаки. Про це заявив колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг в авторській статті для Financial Times.
Він підкреслив, що перемога Трампа на американських виборах спричинила цілком зрозумілі занепокоєння в Європі стосовно майбутнього власної безпеки. Проте, за словами Столтенберга, європейцям варто більше покладатися на власні сили, а не на США. Він також визнав, що деякі зауваження Трампа щодо союзників у НАТО є обґрунтованими.
"Європа справді дозволила своїм силам атрофуватися, і кілька країн стали небезпечно залежними від російського газу. Пізніше ці недогляди дорого обійдуться європейцям", - заявив він і додав, що витрати Європи на власну оборону мають становити 2% від ВВП мінімум, а не максимум, як зараз.
Також Столтенберг вважає виправданим "скептицизм" Трампа щодо стратегії Заходу у підтримці України.
"Сполучені Штати та європейські країни надали Україні вагому, але, зрештою, недостатню військову допомогу — таку, що дозволила б вижити, але не вистачило для того, щоб завершити конфлікт на вигідних умовах", — зазначає екс-генеральний секретар.
Разом з тим він застерігає від простих рішень у закінченні війни в Україні.
"Здача агресору могла б стати найшвидшим шляхом до закінчення конфлікту. Однак це не гарантує ні миру, ні фінансової вигоди. Це основний парадокс: чим більше ми постачаємо зброї, тим вища ймовірність досягнення миру", - зазначає у своїй статті Столтенберг.
На його думку, аби покласти край цій війні, Трамп повинен продемонструвати Путіну, що продовження агресії є безглуздим, а укладений мир має бути "прийнятним для України" та не повинен винагороджувати російську агресію.
Колишній генеральний секретар НАТО також закликав Європу не втрачати надію через можливе повернення Трампа, а, навпаки, зосередитися на активних діях, щоб продемонструвати, що європейці є "справжніми союзниками, а не тими, хто живе на чужий рахунок".
Як писав УНІАН, за останні дні Дональд Трамп встиг переговорити телефоном з багатьма європейськими лідерами. За даними джерел видання Bloomberg, принаймні в одній із цих розмов він дав зрозуміти, що домагатиметься поступок від Росії, а не тільки України, аби покласти край війні.
Також ми розповідали, що Путін хоче першим виступити з пропозицією мирних переговорів. Але спершу він хоче вибити ЗСУ з Курської області, щоб вести переговори з позиції сили.