Скільки людей має намір провести зимові місяці в Україні: підсумки дослідження думки.
Переважна частина населення, а саме 98%, не має наміру покидати Україну під час осінньо-зимового сезону, незважаючи на обстріли енергетичних інфраструктур.
Це підтверджують дані, отримані в ході дослідження, проведеного соціологічною групою Рейтинг, під назвою "Енергетичний сектор України: споживчі оцінки та практики".
Отже, приблизно 90% українців, які брали участь в опитуванні, мають намір провести осінньо-зимовий період 2024 року на своєму звичному місці проживання. Лише близько 10% респондентів планують змінити місце перебування: 4% - переїдуть в межах області, 3% - в інші регіони України, а 2% - виїдуть за кордон. Бажання змінити місце проживання частіше висловлюють молоді люди та жителі східних областей країни.
Щодо ситуації з електропостачанням, то 64% українців заявляють, що наразі ситуація є стабільною та відключень світла немає. Ще 31% опитаних вказали, що є мінімальні відключення. У 4% опитаних відключення відбувається часто і тільки 1% оцінює ситуацію як критичну. Серед регіонів найгірша ситуація з електроенергією - у східних областях: 13% опитаних заявили про часті відключення.
Абсолютна більшість (96%) опитаних вказали, що намагаються ощадливо споживати електроенергію: 74% намагаються робити це завжди, а 22% - час від часу, ще 4% не намагаються заощаджувати.
Опитування проводилось від 20 до 23 вересня. Опитані українці віком від 18 років в усіх областях, крім окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
Цікаво, що в "Укренерго" повідомили, що Україна здатна пройти зимовий період без відключень електрики або з незначними обмеженнями в години пікового навантаження, якщо температура залишатиметься позитивною. Проте, у випадку сильних морозів, можливі деякі обмеження.