США наклали заборону на постачання чіпів для розробок штучного інтелекту китайському TSMC, повідомляє Reuters.


Сполучені Штати зобов'язали тайванську компанію Taiwan Semiconductor Manufacturing Co зупинити постачання чіпів для китайського ринку, які застосовуються у сферах, пов'язаних з штучним інтелектом, починаючи з наступного понеділка. Цю інформацію повідомило агентство Reuters, посилаючись на анонімні джерела, які мають інформацію про дані події.

Міністерство торгівлі США надіслало лист до TSMC із запровадженням експортних обмежень на певні складні чипи 7-нанометрового або більш просунутого дизайну, призначені для Китаю, які використовуються в акселераторах алгоритмів штучного інтелекту та графічних процесорах (GPU), повідомляють джерела Reuters.

Раніше TSMC повідомило Міністерство торгівлі про те, що один із чипів компанії виявили у процесорі Huawei AI.

Huawei потрапила до американського списку торговельних обмежень, що зобов'язує постачальників отримувати спеціальний дозвіл для постачання будь-яких товарів або технологій компанії. Швидше за все, будь-яка ліцензія, яка могла б сприяти зусиллям Huawei у розвитку штучного інтелекту, буде відхилена.

Останні обмеження торкнуться багатьох інших компаній і дозволять США оцінити, чи перенаправляють інші компанії чипи Huawei для розробок з використанням ШІ.

TSMC вже інформувала своїх клієнтів про припинення постачання чіпів, яке набуде чинності з понеділка.

Міністерство торгівлі вирішило утриматися від будь-яких коментарів.

"Відповідно до заяви Міністерства економіки Тайваню для Reuters, TSMC постійно веде діалоги з урядом з приводу контролю за експортом та однозначно заявляє про свою готовність дотримуватися як внутрішніх, так і міжнародних стандартів."

Представник TSMC утримався від детальних коментарів, зазначивши лише, що компанія є "законопослушною організацією, котра прагне дотримуватися всіх необхідних регуляцій та стандартів, включаючи експортні обмеження".

Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters у липні, адміністрація Байдена працює над новими регуляціями щодо експорту обладнання для виготовлення мікросхем. Влада має намір внести близько 120 китайських компаній до списку обмежень Міністерства торгівлі, що охоплює заводи з виробництва мікросхем, виробників інструментів та інші пов'язані підприємства. На даний момент ці правила ще не були оприлюднені.

Related posts