Зараз США не планують відправляти персонал для обслуговування F-16 в Україну, але не виключають такої можливості в майбутньому, повідомляє WSJ.


У США розглядають рішення щодо відправки людей в майбутньому, але жодних рішень з цього приводу немає.

Адміністрація президента США Джо Байдена відхилила пропозицію відправити американських підрядників в Україні для обслуговування західної військової техніки, зокрема й винищувачів F-16, пише The Wall Street Journal. У США бояться за безпеку своїх людей.

На засіданні Ради національної безпеки було розглянуто пропозицію про відправку цивільних підрядників в Україну. Проте розвідувальні органи та інші структури вважають такий крок наразі надто ризикованим, за словами обізнаних чиновників. Водночас у США висловлюють сподівання, що країни Європейського Союзу візьмуть на себе більшу частину, а можливо, й усю відповідальність за обслуговування літаків F-16. Адміністрація президента Байдена не відкидає можливості відправки американських підрядників до України в майбутньому, але це точно не відбудеться найближчим часом.

"Це те, що ми розглядаємо, але ще не прийняли жодних рішень", - заявив головний речник Ради національної безпеки Шон Саветт.

У публікації підкреслили, що американський літак залишається одним із найвідоміших реактивних винищувачів у Військово-повітряних силах США. Він вимагає висококваліфікованого технічного обслуговування та іншої підтримки, включаючи години сервісного обслуговування на кожну годину польоту. На кожний винищувач зазвичай припадають десятки допоміжного персоналу.

Попри те, що в Пентагоні сподіваються на здатність українців обслуговувати F-16, зазначено, що всі країни, зокрема й США, певною мірою залежать від приватних компаній та їхнього персоналу для підтримки складних винищувачів у робочому стані.

У статті Wall Street Journal наголосили, що обслуговування військових літаків може відіграти ключову роль у захисті української території. Видання підкреслило, що без допомоги цивільних підрядників, які відповідатимуть за технічний стан літаків, Україна може зіткнутися зі значними труднощами у підтримці наданих Заходом літаків у робочому стані.

Проте Сполучені Штати обережно ставляться до направлення свого персоналу в Україну через питання безпеки. Лише обмежена група дипломатичних працівників, військових і державних підрядників була направлена до американського посольства в Києві.

Небажання адміністрації Байдена відправляти американських підрядників в Україну для обслуговування американського та іншого західного обладнання відображає ширші дебати щодо участі США у війні в Україні, пише WSJ. Після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Білий дім утримувався від відправки конкретного озброєння в Україну через побоювання російської ескалації, щоб потім дозволити відправку цих систем.

Втім, здається, що відправка цивільних спеціалістів Міністерством оборони для обслуговування американської техніки залишається неприйнятною. Незважаючи на те, що деякі представники Пентагону підтримують ідею залучення американських підрядників до технічного обслуговування, президент Байден разом зі своїм радником з національної безпеки Джейком Салліваном висловили занепокоєння через відсутність у Міністерства оборони належних планів реагування на випадок, якщо ці цивільні особи опиняться під загрозою.

Нагадаємо, 29 серпня західні ЗМІ повідомили, що Україна втратила перший винищувач F-16 26 серпня під час відбиття найбільшої російської повітряної атаки. Зазначалось, що катастрофа, ймовірно, сталась через помилку пілота.

Згідно з інформацією від CNN, пілотом F-16, який загинув, був Олексій Месь. Повітряні сили підтвердили втрату льотчика. Повідомляється, що під час свого останнього повітряного бою Олексій, ризикуючи власним життям, знищив три крилаті ракети та один ударний дрон російського виробництва.

Пізніше Генеральний штаб Збройних сил України підтвердив також втрату винищувача. У відомстві повідомили, що причини аварії наразі встановлюються, і для цього була призначена спеціальна комісія Міністерства оборони.

Related posts