Трамп набирає обертів, а Гарріс змінює свою стратегію: до президентських виборів у США залишилося всього два тижні.


Станом на вечір 20 жовтня платформа для опитувань та прогнозів Decision Desk/The Hill вперше зафіксувала, що колишній президент-республіканець Дональд Трамп має 52% ймовірності на перемогу на президентських виборах у США. Його суперниця, віце-президентка Камала Гарріс, отримала 42% шансів відповідно до цього рейтингу.

З кінця серпня й до початку жовтня оцінки шансів на виборах показували, що Гарріс має ймовірність успіху близько 54-56%, тоді як Трамп – приблизно 44-46%. Проте на початку жовтня ситуація почала змінюватися, і прогнози для обох кандидатів вирівнялися, досягнувши приблизно 50% кожен.

Прогнози змінилися на користь Трампа, оскільки він покращив свої показники у Вісконсині та Мічигані, де раніше мала невелику перевагу демократка Гарріс. Зараз Трамп має легку перевагу в Аризоні, Джорджії та Північній Кароліні. Щодо Пенсильванії, то на даний момент перевага залишається за Гарріс. Це всі сім ключових штатів, де голоси можуть стати вирішальними.

Не на користь демократів і останній прогноз видання The Economist. Він показує, що Трамп має 54% шансів повернутися до Білого дому, що на шість відсоткових пунктів більше, ніж минулого тижня. Хоча перегони все ще залишаються більш-менш схожими на підкидання монети, зараз показники схиляються в бік Трампа.

Через це його опонентка вимушена діяти більш рішуче. Видання Reuters пише, що наразі Гарріс змінює стратегію передвиборчої кампанії, щоб завоювати більше голосів чоловіків і республіканців, та посилює атаку на Трампа: занепокоєння демократів зростає через опитування, які показують, що її суперник отримує значну перевагу.

Гарріс, за словами одного з її радників, має намір показати свою силу виборцям, яких може зацікавити образ Трампа як впливової особистості.

Згідно з інформацією, наданою виданням Європейська правда, найточніше ситуацію з рейтингами обох претендентів на президентство в США можна охарактеризувати англійським терміном "toss-up", що перекладається як "рівні шанси". Інакше кажучи, як Гарріс, так і Трамп мають можливість повернутися до Білого дому в новій або ж звичній ролі протягом найближчих кількох місяців.

Варто підкреслити, що на 22 жовтня більше 19 мільйонів американців вже скористалися можливістю дострокового голосування на президентських виборах.

Незважаючи на те, що ім’я переможця виборів у США поки не відоме, аналітики вже висловлюють побоювання щодо можливих кризових ситуацій, які можуть охопити країну. За інформацією американської розвідки, існує ймовірність, що Росія, Іран та Китай намагатимуться спровокувати насильницькі акції протесту в США після виборів президента. Важливо зазначити, що Росія, ймовірно, буде діяти в цьому напрямку незалежно від того, хто вийде переможцем.

А видання Politico пише, що Трамп може спробувати захопити владу навіть за умови програшу на президентських виборах. Чотири роки тому він уже намагався провернути такий сценарій, і ситуація може повторитися.

"Десятки інтерв'ю з людьми, залученими до виборчого процесу, свідчать: Трамп не тільки може здійснити другу спробу скасувати вибори, які він програє, він і його союзники вже закладають основу для цього",- пише видання.

Як пояснює Politico, стимул Трампа отримати повноваження і захист Білого дому сильніший, ніж будь-коли: якщо він програє, то зіткнеться з лавиною кримінальних розглядів, які можуть тривати все життя. Якщо він переможе, вони, найімовірніше, припиняться.

"Переконлива перемога Гарріс може ускладнити Трампу завдання залучити республіканців на свою сторону. Проте експерти з виборів та деякі його прихильники одностайні: у день голосування, незалежно від результатів, кількості непідрахованих голосів чи порад радників, Дональд Трамп оголосить себе переможцем", - зазначає Politico.

Безлад у США однозначно не сприятиме Україні в її боротьбі проти Росії.

Нещодавно президент Володимир Зеленський поділився своїми думками щодо майбутніх виборів у США. Він висловив переконання, що новообраний президент США швидко представить своє бачення стосовно конфлікту в Україні. За його словами, як Камала Гарріс, так і Дональд Трамп вживуть певних заходів ще до офіційної церемонії інавгурації в січні.

Зеленський наголосив, що з інформації, яку він отримав на зустрічах із Дональдом Трампом та Камалою Гарріс, "вони не будуть чекати до січня".

"Вони не зможуть виконати певні завдання відповідно до своїх повноважень, але в деяких питаннях впораються," - зазначив Президент.

Які перспективи відкриваються для України з приходом нового президента США? Публіцист Віталій Портников висловив свою думку в ефірі каналу Еспресо, зазначивши, що якщо Трамп знову займе пост президента, він, ймовірно, буде діяти згідно зі своїм баченням ситуації.

"Нам доведеться докласти чимало зусиль, щоб зупинити його наміри й нам не вдасться. Небезпека того, що все це закінчиться так, як про це домовляться Трамп та Путін дуже висока. І навіть більше. Якщо Трамп переможе, то я гарантую, що він буде вимагати заміни президента України. Він не буде телефонувати до Зеленського та переконувати його в чомусь. Трамп буде говорити про Зеленського, як про людину, яка допустила цю війну і що він має піти, а також він обовʼязково буде говорити, хто має виконувати обовʼязки президента",- вважає Портников.

Щодо перемоги Камали Гарріс, у своєму інтерв'ю для NV професор Єльського університету Тімоті Снайдер поділився своїми думками стосовно політичних прогнозів нинішньої віцепрезидентки щодо України.

"Песимістичний прогноз полягає в тому, що наступні чотири роки за адміністрації Гарріс Штати будуть зосереджені на внутрішній політиці",- сказав Снайдер в інтерв'ю NV.

Оптимістичний сценарій, як зазначає історик, полягає в тому, що під керівництвом Камали Гарріс США можуть виявитися більш оперативними у реалізації рішень, ніж було за президентства Джо Байдена.

"Також оптимістичним моментом є те, що зараз є шанс відмовитися від деяких із цих поганих ідей, а не просто намагатися переглянути їх і почати все спочатку з іншим словником. Наприклад, я хотів би подумати про лексику, в якій передача російських активів є нормальним явищем, лексику, в якій нормально говорити про перемогу України", - додав Снайдер.

Але вже в інтерв'ю виданню Oboz.UA Портников зазначає: хто б не переміг на президентських виборах у США, республіканець Трамп чи представниця демократів Гарріс, на завершення війни в Україні це суттєво не вплине. Жоден із кандидатів не має, що запропонувати російському диктатору Володимиру Путіну, а отже немає про що вести перемовини.

Він впевнений, що єдине, що може привернути увагу кремлівського керівництва, - це можливість здійснити контроль над Україною.

"Вони не можуть просто заявити: 'Береш Україну, і наші проблеми на цьому закінчуються'. Усе інше його не турбує", - стверджує Портников.

Related posts