У Європейському Союзі не досягнуто єдиного рішення стосовно навчальної місії в Україні, як зазначив Боррель.
Жозеп Боррель, фото Anadolu via Getty Images
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що серед держав-членів Євросоюзу досі не досягнуто згоди щодо перенесення навчальної місії на територію України.
Джерело: Боррель на пресконференції з главою МЗС України Андрієм Сибігою у суботу в Києві, повідомляє "Європейська правда"
Пряма мова: "На даний момент немає єдиного бачення серед країн-членів щодо створення навчальної місії, яка б функціонувала на українських землях. Проте, навчальна місія може продовжувати свою діяльність," - зазначив він, відповідаючи на запитання, чи може відправлення європейських інструкторів до України стати реакцією на участь військових КНДР у конфлікті Росії з Україною.
Боррель зазначив, що до завершення року військова навчальна місія Європейського Союзу в Україні підготує 75 тисяч українських військовослужбовців.
"Ми намагаємося навчати українських солдатів якомога ближче до українського кордону, але це не оборонна місія як така... Наразі немає консенсусу з приводу того, щоб робити це на українській території. Я не можу виключити, що це станеться. Але моє завдання - постаратися, щоб місія працювала і збільшувала кількість українських солдатів, яких навчають", - додав голова європейської дипломатії.
Передумови: Напередодні Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про двохрічне продовження мандату військової навчальної місії ЄС, що займається підготовкою українських військових. На цю програму виділено понад 400 мільйонів євро.
Місію Європейського Союзу для військової підтримки України (EUMAM Ukraine) було засновано 17 жовтня 2022 року з первісним терміном дії на два роки. Фінансування її діяльності здійснюється за рахунок Європейського фонду миру.
У рамках місії за цей час на території країн Євросоюзу пройшли різноманітну підготовку близько 63 тисяч українських військових, що співставно з комплектацією десяти бригад.