Серед військовослужбовців Збройних сил Росії спостерігається збільшення випадків захворювання на ВІЛ: Міністерство оборони занепокоєне можливими наслідками публічності, -- повідомляють російські ЗМІ (інфографіка).


Медичні працівники в структурах Міністерства оборони Росії усвідомлюють наявність проблеми, проте побоюються висловлюватися про неї, аби не потрапити під підозру в "іноземному агентстві", повідомляють місцеві ЗМІ.

У четвертому кварталі 2023 року спостерігається 20% збільшення випадків ВІЛ-інфікування серед військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації в порівнянні з показниками до початку війни. Найвищий рівень зростання випадків було зафіксовано після мобілізації. Цю інформацію повідомляє видання "Верстка", посилаючись на дані "Военно-медицинского журнала".

Відзначається, що майже всі військові з діагнозом ВІЛ є контрактниками. Після початку масштабного вторгнення Росії в Україну спостерігається різке зростання кількості зареєстрованих випадків ВІЛ серед російських військовослужбовців.

Зростання випадків ВІЛ у Збройних силах Російської Федерації:

Після цього зростання сповільнилося, але в порівнянні з довоєнними показниками кількість хворих все ще залишається високою. Наприкінці 2023 року серед військовослужбовців ВІЛ виявляли приблизно на 20% частіше, ніж до війни.

Фахівці зазначають, що існує чітка кореляція між збільшенням випадків реєстрації ВІЛ-інфекції серед військових та початком "Спеціальної військової операції", а також реалізацією заходів з укомплектування військових підрозділів особовим складом.

Виявлення ВІЛ в ЗС РФ серед особового складу:

За інформацією видання, контрактники підробляли документи, що підтверджують відсутність ВІЛ-інфекції, хоча були свідомі свого діагнозу.

Автори дослідження вказують, що реальна захворюваність на ВІЛ серед військовослужбовців може бути значно вищою, ніж офіційно зареєстровано. Згідно з даними за 2022-2023 роки, ситуація з ВІЛ-інфекцією в Збройних Силах Російської Федерації погіршилася, і була охарактеризована як нестійка. Головною причиною цього стала ситуація, коли до армії потрапляли особи, які не проходили тестування на ВІЛ під час відбору на контрактну службу, що є порушенням встановлених норм.

Епідеміологи пояснюють, що російські військові могли масово заразитися ВІЛ і після потрапляння на фронт через порушення правил асептики під час надання медичної допомоги. Наприклад, це могло статися при багаторазовому використанні одного шприца.

"Це не є чимось з області фантастики. Шприци мають тенденцію швидко вичерпуватися, особливо в умовах війни," -- зазначив епідеміолог, що спілкувався з виданням "Верстка".

Лікарів, які працюють під егідою Міністерства оборони, турбують й інші аспекти: у дослідженні зазначається, що враховуючи високий соціальний вплив ВІЛ, "існує ризик репутаційних збитків для Міноборони Росії, якщо інформація буде поширена некомерційними організаціями або іноземними агентами".

Нагадуємо, що артилерійські підрозділи та аеророзвідники 22-ї бригади завдали нищівного удару по російським десантникам, які намагалися захопити лісовий масив у Курській області. Інтенсивний вогонь артилерії змусив БМП і російських солдатів, що розсіювались по полю, відступити.

Related posts