У Польщі висунули ідею трансформувати шахти у гравітаційні акумулятори.


У Польщі, яка пообіцяла закрити всі кам'яновугільні шахти не пізніше 2049 року, думають, що робити з ними після закриття. Є ідея перетворити їх на гравітаційні батареї, пише WNP.

Таку пропозицію зробив професор Сілезького технологічного університету Зігмунт Лукащик, який раніше сім років очолював Сілезьке воєводство (один з головних вугільних регіонів Польщі).

"Якщо у нас є шахтні стволи, що були пробурені за значні кошти і досягають глибини 800, а інколи навіть 1000 метрів, то варто використати їх," - зазначив він.

Лукащик висуває ідею створення гравітаційних накопичувачів енергії, що функціонуватимуть за аналогією до гідроакумулювальних електростанцій.

"Однак замість води вони застосовують, скажімо, бетонні блоки, гравій і пісок, а також використовують силу тяжіння й кінетичну енергію. Таким чином, під час підняття вантажів енергія накопичується, а під час опускання - генерується", - зазначив він.

Лукащик зазначив, що цей крок не тільки відкриє нові ринкові можливості, але й забезпечить працевлаштування для шахтарів. Він також підкреслив, що засипання шахт землею було б марним витрачанням ресурсів.

Він зробив розрахунки і визначив, що потужність однієї гравітаційної батареї може досягати близько 120 МВт. Це відкриває можливість створення в Польщі мережі електростанцій із сумарною потужністю від 5 до 6 ГВт.

Related posts