В пошуках життя. Сьогодні розпочинається місія NASA Europa Clipper, яка має на меті дослідження супутника Юпітера.


Сьогодні ввечері відбудеться запуск космічного апарату NASA Europa Clipper, який покликаний дослідити супутник Юпітера Європу, вважаючи його потенційно придатним для життя. Запуск відбудеться за допомогою ракети SpaceX Falcon Heavy, а тривалість місії складе 10 років.

Заплановано, що космічний апарат NASA Europa Clipper, створений для вивчення супутника Юпітера – Європи, буде запущений за допомогою ракети SpaceX Falcon Heavy о 12:06 за східним часом США (19:06 за Київським часом). Подія відбудеться в Космічному центрі Кеннеді у Флориді, а пряма трансляція буде доступна на офіційному вебсайті та YouTube-каналі NASA. Трансляція почнеться за годину до старту.

Довгоочікуваний старт, спочатку запланований на 10 жовтня, був відкладений через ураган Мілтон. Якщо Europa Clipper не буде запущено сьогодні, можливості для запуску є до 6 листопада. Важливим нюансом є те, що запуск можливий тільки один раз на добу і в конкретний час.

NASA Europa Clipper -- що треба знати про місію Європа -- це супутник Юпітера, найменший із чотирьох, відкритих Галілео Галілеєм. Це небесне тіло є меншим за Місяць і складається переважно з силікатних матеріалів,

У центрі Європи розташоване залізне ядро. Цей супутник є одним із найгладкіших об'єктів у Сонячній системі. Його поверхня вкрита льодовим шаром, на якому майже не видно кратерів, проте присутні численні тріщини. Завдяки молодому віку та рівній поверхні виникла теорія, що під льодовою оболонкою може існувати океан води, в якому, можливо, є мікроскопічні форми життя.

Майбутня місія NASA Europa Clipper матиме перевірити цю гіпотезу. Очікується, що місія триватиме майже 10 років. Перші 5,5 років підуть на політ до Юпітера і Європи.

Запуск космічного апарату займе приблизно годину, а подальше розгортання сонячних панелей потребуватиме ще кілька годин. Якщо все пройде успішно, апарат Europa Clipper пролетить поблизу Марса у березні 2025 року і здійснить проліт біля Землі в грудні 2026 року. Ці "зустрічі" дозволять зондові потрапити на курс до Юпітера, очікуючи прибуття 11 квітня 2030 року.

Протягом найближчих чотирьох років космічний апарат планує провести низку близьких спостережень біля Європи, використовуючи дев'ять різноманітних інструментів для дослідження цього супутника. Зокрема, він вивчатиме глибини солоного океану, що прихований під його поверхнею, а також вимірюватиме водяні шлейфи, які були виявлені за допомогою космічного телескопа Hubble.

Related posts