У трьох регіонах виявлено нові методи ухилення від військової служби, затримано працівників МСЕК та медичних установ, повідомляє СБУ.


Служба безпеки України спільно з Національною поліцією розкрили три нові "схеми ухилянтів". У ході операції були затримані представники Медико-соціальних експертних комісій та медичних установ. Про це інформує пресслужба СБУ.

Мова йде про методи обходу мобілізації та несанкціонованого виїзду за межі країни чоловіків, які підлягають призову.

В цілому, правоохоронні органи оголосили про арешт 13 осіб, які були організаторами та учасниками шахрайських схем у Київській області, Львові та Одесі.

Служба безпеки України повідомляє, що за винагороду від $1500 до $12 000 причетні особи сприяли ухилянтам у уникненні призову, використовуючи підроблені документи про інвалідність.

Зокрема, у Києві було затримано завідуючу відділенням неврології та нейрохірургії однієї з лікарень та її спільника, лікаря-травматолога, котрі за даними слідства фальсифікували історії хвороб призовників.

Надалі ці підроблені документи передавали до МСЕК, де "клієнтам" підтверджували фіктивні діагнози та призначали групу інвалідності, стверджує спецслужба.

У Львові колишньому голові та трьом працівникам міжрайонної медико-соціальної експертної комісії висунули підозру. Служба безпеки України стверджує, що ці особи займалися підробкою медичних історій, а потім видавали чоловікам документи, що підтверджують їхню непридатність до військової служби.

В Одесі були затримані двоє завідувачів відділеннями міських лікарень та секретар голови місцевої МСЕК - за даними правоохоронці, ті продавали військовозобов'язаним підроблені довідки про інвалідність, а до незаконної діяльності ще й залучили чотирьох безробітних, які й підшукували потенційних клієнтів.

На даний момент всім особам, які мають відношення до справи, були висунуті звинувачення за відповідними пунктами: перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, незаконне переміщення осіб через кордон, вчинене організованою групою, а також зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групи і службове підроблення.

Їм може загрожувати до дев'яти років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна, а також трирічне обмеження на заняття певними посадами чи діяльністю.

Related posts