Україна готова надати підтримку місіям, що займаються захистом повітряного простору в Балтійському регіоні, - заявив Коваленко.


Начальник Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України, полковник Геннадій Коваленко розповів, як Україна може сприяти трансформації Альянсу

Цю інформацію він озвучив під час форуму "Via Carpatia 2024" у прямому ефірі каналу Еспресо.

Він представив шість стратегічних висновків для НАТО.

Перший урок полягає в залученні додаткових військових підрозділів. На сьогоднішній день відомо про наміри створити вісім бойових груп у країнах Східної Європи.

"На даний момент у трьох балтійських країнах (Естонія, Латвія, Литва) вже розміщено 4 бойові групи, а ще 4 заплановано для розміщення в Угорщині, Словаччині та Румунії. Україна може взяти участь у цьому процесі, зокрема, українські сержанти та офіцери матимуть можливість навчитися у країн Балтії та Польщі, як належить організовувати розміщення сил НАТО на території інших держав. Це охоплює вивчення правових аспектів, логістичних аспектів і багато іншого. У цьому напрямку ми активно розробляємо концепцію підтримки країн, які приймають сили НАТО, щоб підготувати Україну до потенційного приєднання", – зазначив Коваленко.

За його словами, другий корисний урок для НАТО та ЄС - це розвиток дистанційного спостереження з повітря: "НАТО ухвалило рішення розмістити системи АВАКС у Румунії та Польщі, і в цьому контексті Україна може відіграти важливу роль у розташуванні цих сил і засобів, які ми отримаємо від наших шведських партнерів".

Третій урок стосується контролю повітряного простору.

"Я колись служив українським офіцером, проходячи навчання в Естонії в 2003-2004 роках. Тоді ми брали участь у тренуваннях у Зокняй та Шауляй, де досліджували можливості розміщення повітряних сил на литовській території. Зараз у Балтійських країнах проводяться місії з охорони повітряного простору, зокрема в Естонії та Литві. Україна могла б внести свій внесок, надаючи підтримку в обміні даними з нашими нинішніми або майбутніми флотами, такими як F-16", - поділився Коваленко.

Четвертий урок - скоординовані сили оборони. Це один із найважливіших уроків НАТО, каже Коваленко.

"НАТО активно аналізує стратегії захисту від ракетних і повітряних загроз, і ми зосереджені на інтеграції нових систем протиповітряної оборони", - підкреслив він.

П'ятий урок стосується вміння завдавати удари на значних відстанях. Україна не лише отримує підтримку від НАТО, але й здатна надавати важливі дані та свої платформи для застосування ракет НАТО. Останній урок пов'язаний із протистоянням кібернетичним та інформаційним загрозам. Ми активно співпрацюємо з Талліннським центром кібербезпеки та навчальним центром у Ризі", - підсумував Генадій Коваленко.

Related posts