Україна направляє свої елітні підрозділи для тривалої оборони в Курському регіоні, – повідомляє El Pais.
Україна має намір утримати під своїм контролем певні райони російської Курської області, в той час як агресор Росія активізує свої дії на Донецькому напрямку та не виключає можливості нових атак на півдні.
Цю інформацію наводить іспанське видання El Pais, повідомляє UAINFO.org з посиланням на NV.
У Курську ротація прикордонного взводу відбувається кожні десять днів, поділився військовослужбовець Вадим. Як зазначив анонімний ветеран, раніше в цьому регіоні зміна особового складу відбувалася кожні три дні. Проте, у районі Курахового, що в Донецькій області, середня тривалість перебування піхоти на передовій цього жовтня становила 25 днів, повідомляє газета.
Читайте також: "Стримувати та знищувати ворога на його землі": Сирський назвав задачі ЗСУ на Курському напрямку
Атака на Курську область є особистою справою президента Володимира Зеленського, і її успіх визначає не тільки його політичне майбутнє, а й долю країни, як зазначається у статті. Зеленському доводиться долати серйозні перешкоди, особливо після того, як Дональд Трамп знову став президентом США. Крім того, в матеріалі підкреслюється, що окупаційні війська готують новий наступ на південному фронті України, зокрема в Запорізькій області.
Журналісти повідомляють, що Росія відновила контроль над приблизно третиною своїх втрачених територій у провінції, проте українські війська все ще утримують наступальну ініціативу.
За даними Генштабу ЗСУ, Росія кинула в контрнаступ 45 тисяч військових для відновлення контролю над Курськом. Опитані військовослужбовці відмічають, що половина з них -- це новобранці без бойового досвіду.
Читайте також: Росія готує великий наступ в Курській області, - CNN
На думку українських військових російські сили мають дві вагомі переваги. З одного боку, є їхня перевага в повітрі. У Сумах і Курську постійно лунають вибухи після ударів керованих бомб російських бомбардувальників.
Ще одна перевага росіян -- зв'язок. Військовослужбовці підтверджують, що не можуть користуватися мобільними телефонами, оскільки немає покриття і спілкуються переважно за допомогою рацій.
Ще однією значною труднощами для України є те, що її збройні сили не мають можливості користуватися з'єднаннями супутників Starlink на території Росії.