Українцям нагадали, в яких випадках можна отримати штраф за неправильно встановлене скло: рішення можна оскаржити в судовому порядку.
Одним із таких порушень є неправильне тонування скла, що може здивувати не одного українця.
Багато автомобілістів суворо дотримуються дорожніх норм, проте нерідко забувають, що технічний стан їхнього транспортного засобу може призвести до накладення штрафу.
Одним із порушень, яке може викликати подив у багатьох українців, є неналежне тонування вікон автомобіля. За це передбачені штрафи відповідно до Правил дорожнього руху.
Згідно з Правилами дорожнього руху, лобове скло повинно пропускати не менше 75% світла, а бокові -- не менше 70%. Крім того, дзеркальне тонування є забороненим. Якщо ці вимоги порушуються, за перший випадок накладається штраф у розмірі 340 гривень. При повторному порушенні водія можуть позбавити прав на термін від 3 до 6 місяців або накласти арешт на 10 діб.
Юристи підкреслюють, що для накладення штрафу правоохоронці зобов'язані зафіксувати факт правопорушення за допомогою спеціального пристрою – тауметра, який визначає світлопропускання скла. Якщо такі вимірювання не були здійснені, поліція не може виписати штраф. У такій ситуації водій має право оскаржити рішення в судовому порядку.
Нагадуємо, що на регульованих перехрестях водії можуть отримати неприємні штрафи, навіть не усвідомлюючи цього. Окрім традиційного порушення — проїзду на червоне світло, існують ще два випадки, що також караються досить серйозними штрафами.
По-перше, проїзд на червоне світло в Україні карається штрафом у 510 гривень. Якщо ж це призвело до аварійної ситуації, сума штрафу зростає до 1445 гривень. По-друге, водія можуть оштрафувати за заїзд за стоп-лінію, навіть якщо автомобіль зупинився перед світлофором, але його частина перетнула цю лінію.
Останні новини України:
На пішоходів чекають штрафи: доведеться заплатити за перехід дороги не на "зебрі".
В Україні вводять штрафи за використання автогазу: деякі водії можуть змушені будуть сплатити 1700 гривень.