Українців навчили, як правильно зберігати цибулю в домашніх умовах, щоб вона залишалася свіжою протягом усієї зими.


Програма медичних гарантій. Українцям розповіли, чи існує ліміт на безоплатні послуги

Після викопування цибулин важливо дати їм висохнути на грядці. Згодом, рекомендується ще 1-2 тижні висушити їх у приміщенні з хорошою вентиляцією. Якщо ви плануєте купувати овочі в магазині, ці етапи можна ігнорувати. Інформує ТСН, з посиланням на Контракти.UA.

Для оптимального зберігання вибирайте цибулини середнього розміру, діаметром 3-5 см, з міцною, гладкою та неушкодженою оболонкою. Слід уникати екземплярів, які мають зелені паростки, білий наліт або пророслі корінці. Безумовно, не рекомендується купувати і зберігати цибулини, що демонструють ознаки цвілі.

За можливості виносьте цибулини на сонячне світло, тому що ультрафіолет вбиває хвороботворні бактерії, які можуть розвиватися на поверхні. Зазвичай, кажуть спеціалісти, термін зберігання залежить від сорту. Найкраще зберігаються пізні сорти - вони інколи лежать навіть до травня.

Коли цибуля повністю висохне, зберігайте її у ящиках, перфорованих контейнерах, полотняних або паперових сумках, сітках з поліпропілену для овочів чи плетених кошиках. Уникайте герметичної упаковки, оскільки це може призвести до розвитку плісняви та гниття.

Холодильник не є оптимальним варіантом для тривалого зберігання. Це зумовлено, в першу чергу, підвищеним рівнем вологості в ньому. Така вологість може викликати гниття цибулин та сприяти виникненню плісняви.

Для зберігання цибулі в квартирі оптимальною є температура від +18 до +22 градусів, але також звертайте увагу на рівень вологості (від 60 до 70%). Цибулю ви можете розмістити на високих полицях, на утепленій лоджії, у вільному просторі під ліжком або в коморі.

Related posts