В Україні розпочала свою роботу інтерактивна "Бібліотека пам'яті".


В інтерактивній галереї викладають збережені на фото та відео спогади українських сімей, змушених евакуюватися через російські обстріли та руйнування.

В Україні стартував онлайн-проєкт "Бібліотека пам'яті" — інтерактивна галерея, яка зберігає найцінніші спогади українських родин, змушених залишити свої домівки через безперервні обстріли та руйнування під час масштабного вторгнення Росії. Цей проєкт реалізовано в рамках благодійної ініціативи Zberezhemo від гуманітарної організації IAC ISHR у співпраці з платформою для оцифрування спогадів Memory Box.

У громадській організації IAC ISHR повідомили, що концепція проєкту виникла, коли серед звичних запитів на гуманітарну допомогу почали надходити заявки на збереження важливих пам'ятних речей. Це стосується фотографій, відеокасет, альбомів, дитячих малюнків та фотоплівок. Ці спогади слугують джерелом сили й натхнення для людей, а також складають невід’ємну частину їхньої ідентичності.

Коли число подібних запитів почало значно зростати, директор громадської організації Антон Алєксєєв звернувся до засновників проєкту Memory Box Володимира Ляхова та Антона Швеця. Разом вони започаткували ініціативу під назвою "Збережемо".

"Збережемо" — це спільна ініціатива Memory Box та IAC ISHR. Працюючи з людьми в уразливих регіонах, ми усвідомили, що вони прагнуть зберегти свою історію, зафіксовану в старих фотографіях, відеокасетах або дитячих малюнках. Для них спогади є потужним джерелом сили і підтримки. Ми зрозуміли, що маємо обов'язок допомогти. — повідомляється на сторінці "Бібліотеки пам'яті". Ми запропонували людям можливість оцифрувати, оживити та зберегти їхні сімейні архіви. З матеріалів, які вони вирішили поділитися, ми створили бібліотеку. Тут немає звичних книжок, полиць чи каталогів, але, як у будь-якій іншій бібліотеці, можна обережно взяти та з повагою дослідити живі спогади.

За словами організаторів, ще залишилося багато нереалізованих запитів щодо оцифрування і збереження сімейних архівів. Ініціатива існує за підтримки донаторів, всі охочі можуть долучитися до неї на сайті проєкту, щоб разом продовжити його життя та зберегти родинні спогади якомога більшої кількості людей.

Related posts