В Японії вирішили не відновлювати роботу ядерного реактора через небезпеку, пов'язану з сейсмічним розломом.


У сейсмонебезпечній Японії заборонено будувати реактори або інші важливі об'єкти безпосередньо над розломами.

Наглядовий орган Японії, відповідальний за ядерну енергетику, оголосив, що реактор на атомній електростанції Цуруга не успішно пройшов перевірку безпеки, необхідну для його перезапуску. Цю інформацію оприлюднила агенція Kyodo у середу, 13 листопада.

Це перший такий випадок після катастрофи на Фукусімі в 2011 році.

Після проведення огляду реактора №2 було виявлено ризик активного розлому під його фундаментом, що не відповідає стандартам для розміщення ядерних установок у сейсмонебезпечних регіонах.

У сейсмонебезпечній Японії заборонено будувати реактори або інші важливі об'єкти безпосередньо над розломами.

У липні цього року робоча група контролюючого органу зробила висновок, що не можна відкидати ймовірність того, що активний розлом, що знаходиться приблизно за 300 метрів на північ від реактора, може також проходити безпосередньо під цим об'єктом. Перевірка була призупинена двічі через недоліки в документації компанії Japan Atomic Power.

На даний момент Японія проводить перевірку 27 з 35 реакторів, і вже 17 з них отримали відповідне схвалення.

У 2012 році Японія модернізувала свою регуляторну систему, а в липні 2013 року впровадила нові вимоги до безпеки, враховуючи уроки, отримані після аварії на АЕС "Фукусіма-1".

Нагадаємо, у березні 2011 року в Японії стався землетрус, який спричинив цунамі. Гігантська хвиля призвела до аварії на АЕС Фукусіма-1.

Землетрус в Японії 11 березня 2011 року: хронологія подій

Related posts